birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.09.2017 17:33

Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan'ın tutuklama kararı Jüri tarafından onandı

Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan'ın tutuklama kararı Jüri tarafından onandı

Jüri, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkındaki yakalama kararını onadı.

Önceki gün New York Güney Bölgesi Savcılığı tarafından yayınlanan yeni iddianame ile birlikte eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan da iddianameler içine sanık olarak girilmişti.

zafer-caglayan-ve-suleyman-aslan-in-tutuklama-karari-juri-tarafindan-onandi-347502-1.

WashingtonHatti’nın haberine göre, Çağlayan ile birlikte Aslan ve Balkan’ın hakkında da artık resmi olarak bir tutuklama kararının Jüri tarafından da onaylandığını gösteriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma sabahı yaptığı basın toplantısında Çağlayan’a karşı atılan adımı Türkiye Cumhuriyetine karşı atılan bir adım olarak gördüğünü söylemiş, Zarrab, Halkbankası ve hatta Washington’daki Rezidans önündeki kavga ile ilgili çok kötü kokuların geldiğini söylemiş, ABD yargısı tarafından alınan kararları ‘hiçbir hukuk mantığı yok’ diyerek eleştirmişti.

İşte o belge:

zafer-caglayan-ve-suleyman-aslan-in-tutuklama-karari-juri-tarafindan-onandi-347486-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız