Zafer Partisi Genel Merkezi, Özdağ-Soylu kavgasının ardından parti teşkilatlarına "provokatif eylem ve söylemlere karşı dikkatli olunması" yönünde genelge gönderdi.

Zafer Partisi'nden teşkilatlarına 'provokasyon' genelgesi

Zafer Partisi Genel Merkezi, parti genel başkanı Ümit Özdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki tartışmanın ardından bir genelge yayınladı.

Partinin tüm il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede, Süleyman Soylu'nun açıklamaları "ahlak dışı, ağır tahrik içeren hakaret ve saldırılar" olarak nitelendirilerek "provokatif eylem ve söylemlere karşı dikkatli olunması" istendi.

Genelgede şu ifadelere yer verildi:

"Bazı Kamu Görevlileri ve Siyasi Makamlarca Partimize ve Genel Başkanımıza yönelik aleni biçimde gerçek dışı ithamlara dayanan provokatör ahlak dışı, ağır tahrik içeren hakaret ve saldırılar gerçekleştirilmektedir. Partimiz bu konuda ‘"Suç Duyurusunda’’ bulunmaktadır. Parti Teşkilatlarımız provokatif eylem ve söylemlere karşı dikkatli olacak ve sükûnetlerini koruyacaklardır. Kişisel ve Parti hesaplarından konusu suç teşkil edecek hiçbir paylaşım kesinlikle yapmayacaktır.”