birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 05.08.2019 10:48

Zaman'ın eski yayın yönetmeni UBER şoförü olarak ortaya çıktı

Zaman'ın eski yayın yönetmeni UBER şoförü olarak ortaya çıktı

Kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan Zaman gazetesinin eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici, UBER şoförü olarak Akşam Washington Temsilcisi Yavuz Atalay'ın karşısına çıktı.

Akşam'ın haberine göre, KHK ile kapatılan Zaman'ın eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici, Akşam'ın Washington Temsilcisi Yavuz Atalay’ın çağırdığı Uber'in şoförü olarak ortaya çıktı.

Firari olarak ABD'de bulunan ve kendisini çağıran yolcunun ismini sistem üzerinden gören Abdülhamit Bilici, mesaj atarak Atalay'ın başka bir taksi çağırmasını istedi.

Bunun üzerine “Neden olduğunuz yerde bekliyorsunuz? Neden gelmiyorsunuz” şeklinde mesaj atan Atalay’a, Bilici, “Bu aracı sistem üzerinden iptal edin ve başka araç çağırın” cevabını verdi.

Uber ile iletişime geçen Atalay, Bilici’yi şikayet etti.

Bilici’nin Uber profilinde, 1 yıldır Uber şoförlüğü yaptığı yazıyor. Bilici’nin kendisini tanımladığı bölümde de, “Arkadaş canlısı, dinlemeye hazır ve öğrenmeyi seven” ifadeleri kullanılıyor.

zaman-in-eski-yayin-yonetmeni-uber-soforu-olarak-ortaya-cikti-609857-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız