birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 28.07.2020 00:09

Zeki Özhoroz hayatını kaybetti

Birleşik Metal İş Sendikası, işçi sınıfı mücadelesinin önemli isimlerinden Zeki Özhoroz’un hayatını kaybettiğini duyurdu.

Zeki Özhoroz hayatını kaybetti

İşçi sınıfı mücadelesinin önemli isimlerinden Zeki Özhoroz hayatını kaybetti.

Özhoroz’un ölüm haberini Birleşik Metal İş Twitter’dan duyurdu. Yapılan açıklamada, "Sendikamızın eski Topkapı Şubesi Erka Teks işyerinden Zeki ÖZHOROZ arkadaşımızı kaybettik. Ailesinin ve tüm sevenlerinin acısını paylaşıyor, başsağlığı diliyoruz. Cenazesi yarın, 15:00'de Çengelköy Üsküdar Ömer Öztürk Cami’den, Güngören mezarlığına defnedilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Birleşik Metal İş, ilk paylaşımında Gezi Direnişi fotoğrafındaki kişinin Özhoroz olduğunu belirtmişti. Yeni paylaşımda ise bu detaya yer verilmedi ve eski paylaşımı sildi.

TKP 1920 FOTOĞRAFTAKİNİN ÖZHOROZ OLMADIĞINI AÇIKLADI

TKP 1920 ise Gezi Direnişi fotoğrafındaki kişinin Özhoroz olmadığnı belirtti. Partinin Teitter hesabından yapılan açıklamada "Yoldaşımız Zeki Özhoroz, Gezi Direnişi dahil birçok eylemde bulunmuştur. Ancak paylaşılan fotoğraftaki kişi kendisi değildir. Kamuoyunun bilgisine." denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol