birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.08.2020 13:34

Zeydan Karalar'dan İstanbul Sözleşmesi fotoğrafı

İstanbul Sözleşmesi'nin tartışmaya açılmasına karşı kadınların başlattığı 'challenge' akımına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katıldı.

Zeydan Karalar'dan İstanbul Sözleşmesi fotoğrafı

İstanbul Sözleşmesi'nin tartışmaya açılmasıyla birlikte sosyal medyada başlayan 'siyah beyaz' fotoğraflarla kadın ölümlerine farkındalık uyandırmayı amaçlayan akıma Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katıldı.

Eşi Nuray Karalar ile dans ettiği bir fotoğrafı ‘siyah-beyaz’ renklendirerek paylaşan Karalar, “Biz İstanbul Sözleşmesi’nin altına 38 yıl önce imza attık” ifadelerini kullandı.

Eşi ile dans ederken çekilen bir fotoğrafını ‘siyah-beyaz' renklendiren Karalar, paylaşımında ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ etiketini kullandı.

Kadınları her türlü şiddete karşı korumaya yönelik İstanbul Sözleşmesi'ne destek veren Karalar, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

* Biz İstanbul Sözleşmesi'nin altına 38 yıl önce imza attık.

* Türkiye'de iyiliğin, sevginin, anlayışın parti ayrımı olmaz.

* Adana’mın ve ülkemin tüm bireylerini, şiddete karşı durmaya ve İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmaya çağırıyorum.

zeydan-karalar-dan-istanbul-sozlesmesi-fotografi-763572-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız