birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 02.06.2021 16:08

Zeynep Altıok Akatlı yeniden hâkim karşısında

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı'nın, sosyal medya üzerinden 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla yeniden yargılandığı dava, 3 Haziran (yarın) günü Urla 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Zeynep Altıok Akatlı yeniden hâkim karşısında

BİRGÜN EGE

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı ve 26. Dönem İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, yeniden hâkim karşısına çıkıyor.

Akatlı'nın, sosyal medya üzerinden 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etmesinin ardından, yeniden aynı suçlama ile yeni bir dava açıldı.

Duruşma 3 Haziran (yarın) Urla 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Davaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akatlı, “Beraat ettiğim davadan yeniden dava açtılar. Beraat ettiğim iddianamede yer alan tweetlerden sadece bir tanesi dışarıda bırakılarak aynı tweetler yine bir 'araştırma raporu' ile geriye dönük olarak yapılan inceleme, özel bir arayış ve uğraşıyla belirlenen elli tweet daha eklenerek yeni bir iddianameye dönüştürülmüş. O tweetlerin hiçbiri hakaret içermiyor. Bu yapılan topluma yapılan bir korku iklimi. Konuşan herkesi susturmak istiyorlar. Biz bununla mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol