birgün

22° PARÇALI BULUTLU

Zeytinli Rock Festivali’ni yasaklayan kaymakam, İlim Yayma Cemiyeti’ne yakın çıktı

Zeytinli Rock Festivali’ni yasaklayan kararın altında imzası bulunan Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in, “taciz”, “tecavüz” ve “fuhuş” gibi suçlardan söz ederek festivalin yasaklanmasını talep eden İlim Yayma Cemiyeti’nin etkinliklerine katıldığı ve görev yaptığı yerlerde cemiyetin yöneticilerini makamında ağırladığı ortaya çıktı.

GÜNCEL 11.08.2022 16:23
Zeytinli Rock Festivali’ni yasaklayan kaymakam, İlim Yayma Cemiyeti’ne yakın çıktı Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş
Abone Ol google-news

Balıkeskir Burhaniye’de 17-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Zeytinli Rock Festivali’nin İlim Yayma Cemiyeti’nin festivali hedef alan bildirisi üzerine yasaklandığı konuşulurken, festivale izin vermeyen Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in geçen yıl İlim Yayma Cemiyeti’nin şube ve kitap kafe açılışına katıldığı ortaya çıktı.

AKP Burhaniye Sosyal Politikalar Başkanı ve Burhaniye İlim Yayma Cemiyeti Halkla İlişkiler Başkanı Raif Çokçetin’in 19 Ekim 2021 tarihli paylaşımında, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’e teşekkür ettiği görülüyor. Raif Çokçetin, söz konusu paylaşımda şu ifadeleri kullanıyor:

“Burhaniye ilim yayma cemiyeti Şubesi olarak GSB Kitap Kahve Açılışını gerçekleştirdik. Açılış töreninde bizleri yalnız bırakmayan Kaymakamımız İlyas Memiş Beye, İyc Genel Merkez Yöneticilerimiz Mücahid Günaydın ve Şükrü Yurdakök Beylere, İlçe Protokolüne teşekkür ederiz.”

zeytinli-rock-festivali-nin-yasaklayan-kaymakam-ilim-yayma-cemiyeti-ne-yakin-cikti-1050901-1.

KAYMAKAMI MEMNUN EDEN ZİYARET

Memiş'in ayrıca, 2020 yılında göreve başladıktan kısa süre sonra, İlim Yayma Cemiyeti Burhaniye Şubesi Başkanı Sadrettin Küçükkaya ile beraberindeki heyeti makamında ağırladığı da arşivlerde yer alan bir diğer bilgi. Ziyaretle ilgili Burhaniye Kaymakamlığı’nın Facebook hesabında şu sözler yer aldı:

“İlim Yayma Cemiyeti Burhaniye Şubesi Başkanı Sadrettin Küçükkaya ve Cemiyet üyeleri ilçemizde göreve başlayan Kaymakam İlyas Memiş’i makamında ziyaret ederek görevinin hayırlı olması temennisinde bulundular. Kaymakam İlyas Memiş ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek İlim Yayma Cemiyeti Burhaniye Şubesi Başkanı Sadrettin Küçükkaya ve Cemiyet üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.”

zeytinli-rock-festivali-nin-yasaklayan-kaymakam-ilim-yayma-cemiyeti-ne-yakin-cikti-1050902-1.

Burhaniye dışında da cemiyetle ilişkisi bulunan İlyas Memiş, Geyve Kaymakamı olarak görev yaptığı 2018 yılında, İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Necip Fazıl Kısakürek Öğrenci Yurdu Müdürü İbrahim Yıldırım ve beraberindeki heyeti de makamında konuk etmiş.

İLİM YAYMA CEMİYETİ FESTİVALİ HEDEF GÖSTERMİŞTİ

İktidara yakınlığıyla bilinen İlim Yayma Cemiyeti, Zeytinli Rock Festivali’ni hedef gösteren bir bildiri yayınlamıştı.

Dilbilgisi hatalarıyla dolu bildiride içki kullanımına dil uzatılırken, festival “taciz”, “tecavüz” ve “fuhuş” gibi suçlarla özdeşleştirilmeye çalışılmıştı.

Bildiride, “Milli ve Manevi değerlerimizi hiçe sayan ‘Zeytinli Rock Festivali’nin iptal edilmesini bütün yetkililerden istemekteyiz” ifadeleri yer almıştı.

İlim Yayma Cemiyeti’nin bu bildiriyi paylaşmasından 3 gün sonra, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Zeytinli Rock Festivali’ni yasaklayan karara imza atmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol