birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Zihni Göktay’a Afife’den ödül

KÜLTÜR SANAT 05.10.2022 06:30
Zihni Göktay’a Afife’den ödül Fotoğraf: İKSV
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

Bu yıl 24. kez düzenlenen "Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri"nin adayları belirlendi. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Jürisi, tiyatro tarihine geçen ustalara verilen “Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü”ne Engin Uludağ’ı, oyun yazarlarına adanan “Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü”ne ise “Gomidas” isimli oyunuyla Ahmet Sami Özbudak’ı değer gördü. “Yapı Kredi Özel Ödülü”nün sahibi ise tiyatroya yaptığı katkılar nedeniyle Zihni Göktay’ın oldu.

“Yılın En Başarılı Oyunu” kategorisinde Studio Oyuncuları’nın sahnelediği “Aşınma”, Yolcu Tiyatro’nun “Gomidas”, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “İki Efendinin Kuşağı”, Bahçe Galata’nın “Nora 2”, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının “Vişne Bahçesi” oyunları aday gösterildi. “Yılın En Başarılı Yönetmeni” adayları arasında “İki Efendinin Uşağı”yla Aslı Öngören, “Kalabalık Duası” ile Güray Dinçol, “Vişne Bahçesi” ile Mehmet Birkiye, “Nora 2” ile Saim Güveloğlu ve “Aşınma” ile Şahika Tekand yer aldı.

“Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” kategorisinin adayları da Ece Dizdar, Melek Ceylan, Pınar Güntürkün, Sezen Keser ve Zerrin Tekindor oldu. “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” kategorisinde ise adaylar Fehmi Karaarslan, Onur Özaydın, Tansu Biçer, Tolga İskit ve Yiğit Özşener olarak açıklandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol