birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

EKONOMİ 25.03.2021 22:55

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevinden ayrılıyor

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın görevinden yarın ayrılacağı belirtildi. Aydın'ın aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği'ndeki görevinden de istifa edeceği iddia edildi. Aydın'ın kamu bankaları genel kurulu toplantısından hemen önce gelen istifa dikkat çekti.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevinden ayrılıyor

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın hem bankadaki hem de Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevinden ayrılacağını bildirdi.

Ekonomi dünyasında yaşanan sıcak gelişmelere bir yenisi daha eklendi. 15 Temmuz 2011'den bu yana Ziraat Bankası Genel Müdürü olan Hüseyin Aydın, yarın gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul'da görevini devredecek.

Odatv’ye konuşan Aydın, “İstifa etmiyorum ancak yarınki yönetim kurulu toplantısında görevimi bir başka arkadaşa devrediyorum. Olağan bir süreç” ifadelerini kullandı. “Yeni göreviniz nedir” sorusunu da yanıtlayan Aydın, “Onun için ilerleyen zamanlarda açıklama yapılır” dedi.

ZİRAAT BANKASI'NDAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, "15.07.2011 tarihinden itibaren Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Sayın Hüseyin Aydın, 26.03.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan olağan genel kurulda görevini devredecektir. Genel müdürlük görevinden istifaen ayrılması söz konusu değildir" denildi.

HÜSEYİN AYDIN KİMDİR

Hüseyin Aydın, 1959 yılında Artvin'in Borçka ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesi'nde tamamlayan Hüseyin Aydın, meslek hayatına ise Ziraat Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı.

Ziraat Bankası'nda çeşitli görevlerde bulunan Hüseyin Aydın, 28.03.2003-13.04.2005 tarihleri arasında Halk Bankası Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve 28.04.2004-12.11.2004 tarihleri arasında Mülga Pamukbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 14.04.2005-31.05.2005 tarihleri arasında Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Aydın, 31.05.2005 tarihinde Halk Bankası Genel Müdürü oldu.

Son olarak 15 Temmuz 2011 tarihinde Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne atanan Hüseyin Aydın, Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol