birgün

22° AÇIK

Ziraat Türkiye Kupası eşleşmeleri belli oldu

Mart ayı başında ve tek maç eleme usulüne göre oynanacak Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Kurada ayrıca muhtemel yarı final eşleşmelerinin kuraları da çekildi.

SPOR 11.02.2022 15:01
Ziraat Türkiye Kupası eşleşmeleri belli oldu
Abone Ol google-news

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı Final Kura Çekimi gerçekleştirildi. Sezonun son kura çekimi töreninin ardından final yolu da belli oldu. Tek maç eleme usulüne göre oynanacak olan Çeyrek Final müsabakaları sonucu tur atlayan takımlar çift maç eleme usulüne göre yapılacak olan Yarı Final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

KUPADA ÇEYREK FİNAL VE YARI FİNAL MAÇ TARİHLERİ

Çeyrek Final müsabakaları 1, 2 ve 3 Mart’ta, Yarı Final 1. maçları 19, 20 veya 21 Nisan, Yarı Final 2. maçları ise 10, 11 veya 12 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Ziraat Türkiye Kupası’nda sezon başında yapılan düzenleme gereği, çift maç usulüne göre oynanacak Yarı Final müsabakalarında deplasman golü kuralı uygulanmayacak.

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ

Trabzonspor – Antalyaspor

Sivasspor – Karagümrük

Alanyaspor – Gaziantep FK

Beşiktaş – Kayserispor

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

Trabzonspor – Antalyaspor / Beşiktaş – Kayserispor

Alanyaspor – Gaziantep FK / Sivasspor – Karagümrük

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol