birgün

16° AÇIK

SPOR 03.03.2021 15:54

Zlatan Ibrahimovic: Beni ağırlamak sizler için büyük bir onur

Milan'ın 39 yaşındaki forveti Zlatan Ibrahimovic, İtalya'da katıldığı San Remo Müzik Festivali'nde yine yaptığı açıklamalar ile gündem oldu.

Zlatan Ibrahimovic: Beni ağırlamak sizler için büyük bir onur

Serie A'da Milan forması giyen 39 yaşındaki futbolcu Zlatan Ibrahimovic,, İtalya'da San Remo Müzik Festivali'ne katılırken yaptığı konuşmada yine kendine has sözler kullandı.

Ibrahimovic, San Remo Müzik Festivali'nde seyircilere seslenirken "Burada olmak büyük bir onur, aynı zamanda beni burada ağırlamak sizin için de büyük bir onur" sözlerini kullandı.

Öte yandan İsveçli futbolcu, San Remo Müzik Festivali'nde LeBron James ile yaşadığı polemik hakkında da konuştu. Ibrahimovic, konuyla ilgili ''Irk ve siyaset farklı şeylerdir. Sporcular dünyayı birleştirir, siyaset onu böler. Bizim rolümüz, en iyi yaptığımız şeyi yaparak dünyayı birleştirmektir. Sporcular sporcu olmalı ve politikacılar politikacı olmalı.'' şeklinde konuştu.

LeBron James, geçtiğimiz günlerde Ibrahimovic'e cevap olarak ''Eşitlik, sosyal adalet, ırkçılık gibi konularda yolunda gitmeyen her şey hakkında konuşacağım, fikirlerimi anlatacağım. Eğitimli bir şekilde konuşuyorum ve dersime iyi çalışırım. Saldırmak için yanlış kişiyim.'' demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol