birgün

6° AÇIK

KADIN 08.06.2020 17:04

Zonguldak'ta bir erkek, zorla girdiği evde boşandığı kadını ayağından vurdu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan Ü.A., zorla girdiği evde boşandığı kadını rehin aldı. İsmi bilinmeyen erkek 2 saat sonra teslim oldu

Zonguldak'ta bir erkek, zorla girdiği evde boşandığı kadını ayağından vurdu

Zonguldakın Ereğli ilçesinde yaşayan Ü.A., çocuklarını göremediği iddiasıyla zorla girdiği evde boşandığı kadını rehin aldı. Polisin ikna etmeye çalıştığı Ü.A.'nın kadını ayağından vurduğu ve sağlık ekiplerinin eve girmesine izin vermediği öğrenildi.

DHA'nın haberine göre; olay, saat 12.00 sıralarında Kepez Mahallesi meydana geldi. İddiaya göre, çocuklarını göremediğini iddia eden Ü.A., boşandığı kadının yaşadığı eve gitti. Evin önünde gördüğü kızıyla A.A.'nın evinin kapısına giden Ü.A., zorla içeri girdi.

Ü.A. eşini ve evde bulunan 3 çocuğu ile komşusunun 2 çocuğunu rehin aldı. Komşularının haber vermesiyle eve çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Ü.A. bu sırada A.A.'yı tabancayla ateş ederek ayağından vurdu. Polislerin 'iknası' sonucu 5 çocuğu serbest bırakan Ü.A., sağlık ekiplerinin eve girmesine ise izin vermedi.

Polis ekipleri, Ü.A.'yı ikna etmek için çalışmasını sürdürüyor. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumloğlu da olay yerine gelerek Ü.A.'yı ikna etmeye çalıştı.

2 SAAT SONRA TESLİM OLDU

2 saat sonra Ü. A., çocukların velayeti konusunda kendisine yardımcı olunacağı sözü üzerine teslim oldu. Boşandığı erkek tarafından ayağından vurulan A. D., sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ü. A.'nın işe gitmek için durakta bekleyen kızını silahla rehin alarak A. D.'ye zorla kapıyı açtırdığı ve evde rehin aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan Ümit A. İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız