birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 24.06.2021 09:11

Zonguldak’ta bir kişi polislere “beddua ettiği” gerekçesiyle gözaltına alındı

Zonguldak’ta bir kişi polislere beddua ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Gözaltına alınan yurttaş “Ben size bir şey demedim. Sadece Mustafa Dönmez’in de sizin de Allah belanızı versin dedim” dedi.

Zonguldak’ta bir kişi polislere “beddua ettiği” gerekçesiyle gözaltına alındı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, denetim sırasında durdurulan otomobildeki Bahadır D. isimli bir yurttaş, koronavirüse yakalanan 2 polis memuruna beddua ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Dün gece 23.30 sıralarında Orhanlar Mahallesi Anıt kavşağında denetim yapan polis ekipleri, Gökhan K. yönetimindeki otomobili durdurdu. Gökhan K.’nın yapılan alkol testinde 1.97 promil alkollü olduğu tespit edildi. Gökhan K., işlemler için polis merkezine götürülürken otomobilde bulunan Bahadır D. ise aracın kendisine ait olduğunu iddia etti. Polis memurları, Bahadır D.’ye otomobilin otoparka çekileceğini söyledi. Otomobilin anahtarlarını vermek istemeyen Bahadır D., haber vermesiyle denetim noktasına gelen eşi tarafından da ikna edilemedi.

Bahadır D., geçen 18 Nisan’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden polis memuru Mustafa Dönmez’e ve görevli polis memurlarına hakaret ettiği gerekçesiyle polis merkezine götürülmek istendi. Bahadır D., ekip aracına bindirilmeden önce, “Ben size bir şey demedim. Sadece Mustafa Dönmez’in de sizin de Allah belanızı versin dedim” dedi. Şikayetçi olan polis memuru Aydın Yılmaz’ın Mustafa Dönmez ile beraber çalışırken Covid-19’a yakalandığı ve 17 gün yoğun bakım, 6 gün servis ve yaklaşık bir hafta ev tedavisinin ardından görevine geri döndüğü öğrenildi. Alkollü olan Bahadır D.’nin hakaretlerini duyanların da tanık olarak ifade vermek üzere polis merkezine gittiği kaydedildi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol