birgün

24° AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.01.2021 11:20

Zonguldak’ta iki gündür elektrik ve su yok

Zonguldak Ulutan Barajı çevresinde yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik iletim hatlarının üzerine ağaç devrildi. 17 Ocak’tan beri şehir merkezine ve çeşitli ilçelere su ve elektrik dağıtımı yapılmıyor.

Zonguldak’ta iki gündür elektrik ve su yok

Zonguldak Ulutan Barajı çevresinde yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik iletim hatlarının üzerine ağaç devrildi.

Arıza giderilene kadar su ve elektrik kesintisi yaşanılacağını duyuran AKP’li Zonguldak Belediyesi’nde 17 Ocak’tan beri şehir merkezine ve çeşitli ilçelere su ve elektrik dağıtımı yapılmıyor.

Elektrik kesintisi nedeniyle kombiler de çalışmayınca Zonguldaklılar evlerinde susuz, elektriksiz ve soğukta kaldı. İki gündür soğukta elektriksiz ve susuz kalan yurttaşlar, sosyal medyada belediyeye gerekli önlemleri almadığı için tepki gösteriyor.

Zonguldak Belediyesi, yaptığı paylaşımda “Ulutan Barajı bölgesinde kar yağışı nedeniyle elektrik iletim hatlarının üzerine ağaç devrilmesi sebebiyle arıza giderilinceye kadar su kesintisi yapılacaktır. Vatandaşlarımızın tedbirli olmaları önemle rica olunur” açıklamasında bulundu.

zonguldak-ta-iki-gundur-elektrik-ve-su-yok-830531-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol