birgün

10° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.04.2020 19:39

Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen göçükte 2 işçi yaralandı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde özel maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük nedeniyle 2 işçinin yaralandığı bildirildi

Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen göçükte 2 işçi yaralandı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 2 işçi yaralandı. Hastaneye kaldırılan işçiler tedaviye alındı.

Edinilen bilgilere göre olay, saat 17.30 sıralarında Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan özel bir firmaya ait maden ocağında meydana geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ocakta bakım ve onarım için bulunan işçiler Musa Kaçar ve Yasin Çakır, meydana gelen göçükte mahsur kaldı.

zonguldak-ta-maden-ocaginda-meydana-gelen-gocukte-2-isci-yaralandi-720350-1.

İşçilerden Musa Kaçar, diğer işçiler tarafından kurtarılarak ocaktan çıkarıldı. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Musa Kaçar, tedaviye alınırken, Yasin Çakır da bir süre sonra kurtarılarak ambulansla aynı hastaneye kaldırıldı. 2 işçinin de hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Göçükle ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız