birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 17.11.2019 14:22

Zonguldak’ta tarihi okul için verilen tepkiler sonuç verdi: Yıkılmıyor!

Zonguldak’ta yapımı 1964 yıllarına dayanan ve tarihi eser olarak tescil başvurusu yapılan Kız Meslek Lisesi’nin yıkılarak, yerine otopark yapılması talebi verilen tepkiler sonucu iptal edildi

Zonguldak’ta tarihi okul için verilen tepkiler sonuç verdi: Yıkılmıyor!

AYCAN KARADAĞ

Zonguldak’ta 400 yataklı Atatürk Devlet Hastanesi’nin inşaatı devam ederken, projede hasta ve hasta yakınları için bir otopark alanının olmadığı ortaya çıktı. AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın, “Hastane inşaatı yanındaki Zonguldak Kız Meslek Lisesi oradan kaldırılıp, otopark yapılsın” önerisi de büyük tepki topladı.

Kamuoyunda tepki toplayan ve uzun süre tartışılan bu öneri, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın, meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptığı görüşmede netlik kazandı. Konuyu daha öncesinde genel kurul konuşmaları ve yazılı soru önergeleri ile TBMM gündemine getiren Yavuzyılmaz, komisyon tutanaklarına geçen “Bu tarihi okula yazık etmeyin, yıkılmamasını sizden rica ediyorum” diyerek ifade ettiği talebine, Bakan Selçuk’tan “Okulun yıkılmayacağı” yanıtı verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol