birgün

6° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 03.04.2020 09:34

Zoom'dan güncelleme açıklaması

Zoom'dan güncelleme açıklaması

Dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını sebebiyle şirketlerin evden çalışmaya dönmesi ardından bütün dünyada büyük popülarite yakalayan görüntülü konuşma uygulaması Zoom, program güncelleme politikalarına ilişkin açıklama yaptı.

Zoom, yaptığı açıklamada önümüzdeki 90 gün boyunca herhangi bir güncelleme yapmayacağını ve yalnızca güvenlik sorunlarına ilişkin çalışmalar yapacağını duyurdu.

Geçen ay 200 milyon aktif kullancıya sahip olduğu açıklanan uygulamanın kullanıcı verilini Facebook ile paylaştığına ilişkin söylentiler çıkmıştı. Bu iddiaların üzerine ise Elon Musk SpaceX çalışanlarına güvenlik gerekçesiyle Zoom kullanmalarını yasaklamıştı.

Zoom'un CEO'su Eric S. Yuan konuya ilişkin kaleme aldığı blog yazısında 20 ülkede 90 binden fazla okulun Zoom'u kullandığını ifade etti. Ayrıca Aralık 2019'da 10 milyon olan aktif kullanıcı sayısı Mart 2020'de 200 milyona yükseldi.

Zoom, 90 günlük güvenlik geliştirmelerini üçüncü bir tarafsız uzman ekibiyle birlikte yapacak ve 90 günün sonunda bir şeffaflık raporu da hazırlayacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız