birgün

17° AÇIK

TEKNOLOJİ 06.04.2020 14:04

Zoom, sohbet odası saldırılarına karşı önlem aldı

Güncelleme ile görüşmeye katılacak olan kullanıcılar önce bekleme odalarına alınacak, ardından görüşme odasının sahibi odaya kimlerin katılabileceğini belirleyebilecek

Zoom, sohbet odası saldırılarına karşı önlem aldı

Video konferans uygulaması Zoom, geçtiğimiz haftalarda halka açık video konferanslara yönelik sıkça gerçekleşen ve “Zoombombing" denen siber saldırılar sonucu sanal bekleme odalarını zorunlu hâle getirdi. Aposto News'un techcrunch'dan aktardığı habere göre güncelleme ile görüşmeye katılacak olan kullanıcılar önce bekleme odalarına alınacak, ardından görüşme odasının sahibi odaya kimlerin katılabileceğini belirleyebilecek.

Zoombombing nedir?

Geçtiğimiz haftalarda Zoom pek çok kullanıcısından tanımadıkları kişilerin sanal konferans odalarına girerek uygulamanın ekran paylaşımı özelliği ile şiddet veya cinsel içerikli videolar paylaştığına dair şikayetler almıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız