birgün

12° AÇIK

Zübeyde Hanım'ın hayatı sinemaya taşınıyor

ICNN yapım tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatı “‘Onurlu savaşçıların yürekli analarına adanmış Zübeyde” ismiyle sinemaya taşınıyor. Gişe gelirlerinin bir bölümünün Darüşşafaka’ya bağışlanacak olan film, 29 Ekim 2023 haftasında vizyona girecek.

KÜLTÜR SANAT 15.03.2023 15:54
Zübeyde Hanım'ın hayatı sinemaya taşınıyor
Abone Ol google-news

Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatı “Onurlu savaşçıların yürekli analarına adanmış Zübeyde” ismiyle sinemaya taşınıyor.

ICNN Yapım tarafından hazırlanan ve senaryosunu İlber Tekinsoy’un üstlendiği filmin çekimlerine 13 Mart Pazartesi günü Anadolu’nun kadim şehri Bergama’da başlanıyor.

Zübeyde karakterine son döneminin başarılı oyuncularından Aslıhan Güner hayat verecek. Filmde Alican Yücesoy, Emre Kınay, Devrim Nas ve Sitare Akbaş gibi oyuncularda yer alacak.

Zübeyde filmi, sinema izleyicisini, göçlerin ve salgınların yaşandığı bir döneme götürüyor. Filmde aryıca, Karamanoğlu Mehmet Bey’in yüzyıllar önceki yenilgisinden sonra Selanik’e yerleştirilen Konyarlar’a, 1789 Fransız Devrimi sonrası ve milliyetçilik akımlarının etkisiyle ortaya çıkan ulus devletlere yer verilecek.

Zübeyde Hanım’ın hayataını konu alan filmin gişe gelirlerinin bir bölümü Darüşşafaka’ya bağışlanacak.

Film, Cumhuriyet’in 100. yıldönümünde, 29 Ekim 2023 haftasında sinemalarda vizyona girecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol