Efes Selçuk yeni bir parka kavuşuyor
Fotoğraf: BirGün

BİRGÜN EGE

Cumhuriyet Mahallesi’nde yurttaşların talepleri üzerine yeni bir park çalışması başladı. Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu’nun arkasında bulunan bölgede yapılacak olan parkta kent mobilyaları ve oyun grupları yer alacak.

Efes Selçuk Belediyesi Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Cumhuriyet Mahallesi‘nde başlayan çalışmaları inceleyerek, “Cumhuriyet Mahallemizdeyiz. Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu’nun hemen arkasındayız. 2 bin metrekarelik park alanı olarak ayrılmış bir yerdi burası. Bu alana ilişkin olarak çok büyük talepler vardı. Buranın bir an önce düzenlenmesi, hem bir yeşil alan olması hem de insanların rahat rahat nefes alacakları bir alan olması talep ediliyordu. Cumhuriyet Mahallemizin yol ihalesini yaptığımız dönem içerisinde hem yolları hem de kaldırımları yaparken o ihalenin içerisine dâhil ettiğimiz bir yerdi. Hem otopark alanları ayrıyeten düzenlendi ki haneler araçlarını düzgün bir şekilde park edebilsinler hem de bu hanelerde yaşayan aileler de burada keyifli vakit geçirsinler istiyoruz. Hayırlı olsun Efes Selçuk, hayırlı olsun Cumhuriyet Mahallesi” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları biten yollar kapsamında çalışmalara başlanan park alanının yanı sıra ihale kapsamında bugüne kadar 6 bin 500 metrekarelik yolun yapımı tamamlandı. İhale kapsamında 22 bin metrekare daha yol yapılacak.