Askeri üniformayla servis yapılan restoranda 3 gözaltı

Beyoğlu'nda askeri üniforma ile servis yapılan restoranda 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da bir restoranda üniformayla servis yapılmasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da bir restoranda askeri üniforma ile servis yapıldığı anlara ait görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Tepki çeken görüntülerin ardından inceleme başlatıldı. Yapılan çalışmalarda iş yerinin Beyoğlu Hüseyinağa Mahallesinde faaliyet gösterdiği ve Türk vatandaşı A.K.’ye ait olduğu belirlendi. Videoda askeri üniforma ile servis yapan kişinin ise işletmede çalışan yabancı uyruklu Y.J. olduğu tespit edildi. Olayla ilgili işletme sahibi A.K. , işletme mesul müdürü A.G. ile görüntülerde üniforma ile servis yapan çalışan Y.J. gözaltına alındı.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, “Şüphelilerle ilgili 'Türk Milletini, Cumhuriyeti, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama' suçundan adli işlem başlatılmıştır. Çalışmaların devamında, işletme içerisinde oturum izinleri olmadığı belirlenen ve sigortasız olarak çalıştıkları tespit edilen M.I. , A.R. ,H.M.Y.A. isimli yabancı uyruklular muhafaza altına alınmış ve sınır dışı işlemleri başlatılmıştır. Ayrıca olayın meydana geldiği iş yerinin 'Turizm İşletme Belgesi' iptal edilmiştir" denildi.

Günün Manşetleri için tıklayın
Çok Okunanlar
Naci Görür, İstanbul'da üç ilçeye dikkat çekti: "Hiç acımadan yıkacaksın” Yeni sistem ‘onay’ alamadı Meteoroloji'den yarın için uyarı: 3 bölge için kuvvetli yağış bekleniyor Meteoroloji'den çok sayıda il için gök gürültülü sağanak uyarısı Emekli askerlere ekran yasağı: 3 yıla kadar hapis cezası gelebilir