CHP'li ve İYİ Partili vekiller depremzedelere destek için birer maaşını bağışladı

CHP'li ve İYİ Partili milletvekilleri, birer maaşını afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı ve yaralı sayısı yükselirken, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. CHP ve İYİ Parti milletvekilleri, depremzedelere destek için birer maaşlarını bağışlama kararı aldı.

CHP'den yapılan açıklamada, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, tüm milletvekillerimiz bu ayki milletvekili maaşlarını, afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı almıştır" denildi.

Açıklamada, "Bu felaketi dayanışmayla aşacağız" vurgusu yapıldı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İYİ Parti TBMM Grubumuz ve milletvekillerimiz, depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçları için kullanılmak üzere, ilk olarak birer maaşlarıyla yardımda bulunma kararı almışlardır" dedi.

Zorlu, "Her bir vatandaşımız, her bir evladımız bizim için milli bir sorumluluk, milli bir vazifedir" ifadesini kullandı.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Erdoğan’ın ‘Camide bira içtiler’ iddiasını yalanlayan müezzin CHP’den aday adayı oldu Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na ziyaret Emekli maaşlarına zam oyunu: Emekliler, "Dağ yine fare doğurdu" dedi, ikramiye taleplerini açıkladı Kılıçdaroğlu: Kaçırılan paraların nerede olduğunu biliyoruz, alıp getireceğiz