CHP’de yeni MYK belli oldu: Kılıçdaroğlu, parti örgütünü kendine bağladı

CHP'den yeni Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belli oldu. Önceki MYK'de yer alan Ahmet Akın, Bülent Kuşoğlu, Devrim Barış Çelik, Faik Öztrak ve Lale Karabıyık yeni MYK'de de yer aldı. Partinin yeni Genel Sekreteri Neslihan Hancıoğlu oldu. Parti örgütü ve örgüt yönetimleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlandı. Sosyal medya yönetimiden sorumlu Genel Başkan Yardımclığı görevine ise Eren Erdem getirildi.

BirGün ANKARA

28 Mayıs seçimlerinin ardından iki kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya gelen ve yeni parti yönetimi hakkında fikir alışverişinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, A Takımı olarak adlandırılan Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) belirledi. Başta Parti Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı olmak üzere 12 isim, yeni MYK’de yer almadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından 17 kişilik MYK’yi 15’e indirdi. Parti örgütlerini kendi yetki alanı içerisine dahil eden Kılıçdaroğlu, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'nı da başka birimlerin bünyesine dahil etti. MYK’ye ayrıca Sosyal Medya Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı eklendi. Kılıçdaroğlu, bazı isimleri farklı birimlerde yeniden atadı. Faik Öztrak, Parti Sözcüsü olarak kaldı.

İMAMOĞLU’NA YAKIN İSİM YOK İDDİASI

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, MYK’ye dokuz yeni isim dahil etti.

Bu isimlerin hiçbirinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimler olmadığı iddia edildi.

YENİ MYK ÜYELERİ

CHP'nin yeni MYK'si şöyle oldu:

1- Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan - Parti Örgütü - Örgüt Yönetimleri

2- Ahmet Akın - Yerel Yönetimler

3 - Aylin Yaman - Sosyal Politikalar

4- Aysu Bankoğlu - Tanıtım ve Halkla İlişkiler

5- Bülent Kuşoğlu - İdari ve Mali İşler

6- Devrim Barış Çelik - Bilgi ve İletişim Teknolojileri

7- Eren Erdem - Sosyal Medya Yönetimi

8- Faik Öztrak - Ekonomi Politikaları / Parti Sözcüsü

9- Hasan Efe Uyar - STK ve Meslek Kuruluşları

10- Lale Karabıyık - İşveren Örgütleri

11- Neslihan Hancıoğlu - Genel Sekreter

12- Semra Dinçer - Doğa Hakları

13- Tahsin Tarhan - Yurtdışı Örgütlenme

14- Yunus Emre- Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu

15- Zeynel Emre - Hukuk Seçimleri

DIŞARIDA KALAN 12 İSİM

Yeni MYK’de yer almayan isimler şunlardan oluştu:

Ali Öztunç, Bülent Tezcan, Fethi Açıkel, Gamze Akkuş İlgezdi, Gökçe Gökçen, Gülizar Biçer Karaca, Muharrem Erkek, Oğuz Kaan Salıcı, Selin Sayek Böke, Seyit Torun, Veli Ağbaba ve Yüksel Taşkın.

KURULTAY SÜRECİNİ BAŞLATACAKLAR

Parti Meclisi’nde alınan karar kapsamında CHP’yi kurultaya yeni belirlenen MYK götürecek. Kısa sürede il ve ilçe kurultayları için süreci başlatacak parti yönetimi, büyük kurultay içinse kararını vermedi.

Günün Manşetleri için tıklayın
Çok Okunanlar
"Sarayın kaç uçağı var?" sorusuna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan yanıt 'Adet' kelimesine sansür uygulayan ATV'ye Farah Zeynep Abdullah'tan tepki AKOM saat verdi: İstanbul için yağış uyarısı Tekirdağ'da yolcu minibüsü ile kamyon çarpıştı: 6 yaralı Gezi davasında cezaların onanmasına TMMOB'dan protesto: Karar utançla anılacaktır