Demirtaş, Erdoğan’a seslendi: Dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “Memleketin tüm yetkileri senin elinde, dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabından, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki deprem üzerinden “Sorun ne biliyor musun Erdoğan” başlığıyla AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

Depreme ilişkin eleştiri ve paylaşımları nedeniyle gözaltına alınanlara, tehditlere hakaretlere ve sosyal medya kısıtlamasına işaret ederek Demirtaş, ”Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Memleketin tüm yetkileri senin elinde, dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz. Sorun sensin Erdoğan” dedi.

Demirtaş’ın sosyal medya paylaşımları şöyle:

“Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Memleketin tüm yetkileri senin elinde, dünyanın yardımını topluyoruz da seni aşıp kardeşlerimize ulaştıramıyoruz. Sorun sensin Erdoğan.

Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Sen dehşet acılar yaşayan insanlara baktığında evladını, anneni, babanı, canları görmüyorsun. Onları birer oydan ibaret nesneler olarak görüyorsun. Sorun sensin Erdoğan.

Sorun ne biliyor musun Erdoğan? Sen sevmeyi, ağlamayı, sarılmayı, merhameti unuttun. Biz 85 milyon, seninle başka dünyaların insanlarıyız, insanlığı unuttun. Sorun sensin Erdoğan.

Çözüm ne biliyor musun Erdoğan? Yasaklama, engelleme, hakaret, tehdit etme, küfretme. Çekil aradan. Biz kendi yaralarımızı sararız, sen gölge etme yeter. Allah rızası için düş artık bu halkın yakasından Erdoğan!”

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Erdoğan’ın ‘Camide bira içtiler’ iddiasını yalanlayan müezzin CHP’den aday adayı oldu Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten Kılıçdaroğlu'na ziyaret Emekli maaşlarına zam oyunu: Emekliler, "Dağ yine fare doğurdu" dedi, ikramiye taleplerini açıkladı Kılıçdaroğlu: Kaçırılan paraların nerede olduğunu biliyoruz, alıp getireceğiz