Edremit’te ‘Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap

BirGün EGE

Bu yıl beşincisi düzenlenen Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos Cumartesi günü kapılarını kitapseverlere açıyor. Zeytin ağacına verilen değerden dolayı “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla yapılacak 5. Edremit Kitap Fuarı 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 19.30’da Edremit Altınkum Belediye Tesisleri’nde yapılacak açılış töreniyle başlayacak, 9 gün sürecek.

Prof. Dr. Emre Kongar’ın Onur Konuğu olduğu fuara, aralarında Ahmet Ümit, Ali Demirsoy, Ataol Behramoğlu, Barış Terkoğlu, İlber Ortaylı, İnci Aral, Nebil Özgentürk, Osman Balcıgil, Sinan Meydan, Şükrü Erbaş ve Tuna Kiremetçi’nin de bulunduğu iki yüze yakın yazar, şair, gazeteci, akademisyen ve siyasi parti temsilcisi katılacak. “5. Edremit Kitap Fuarı’yla kutuplaşmayı değil yan yana yaşamayı bize öğreten kitapları ve onların yazarlarını, Edremit’le buluşturmaya devam ediyoruz” diyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ise fuarla ilgili şunları söyledi: “Her şeyden önce bu kitap fuarıyla ‘Ben bu dünyaya kitap okumak için gelmişim’ diyen Sabahattin Ali’nin ismini ve anısını yaşatmaya devam ediyoruz. Bölgenin sembolü ve en önemli geçim kaynağı olan ölmez ağaç zeytinin gölgesinde kitabı, barışı ve kardeşliği büyütüyoruz. Bizler, 5. Edremit Kitap Fuarı’yla yalnızca kitaba sahip çıkmıyoruz, aynı zamanda Kaz Dağları’na, tarihimize, tarımımıza, turizmimize sahip çıkıyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Soyer: AKP İzmir İl Başkanı belediye tesisini bastı, personele hakaret yağdırdı Soyer'den yıkılan Buca Cezaevi için çağrı: Buca'nın betona değil, yeşile ihtiyacı var Portakal Vadisi’nde sona doğru Bayraklı’nın çehresi değişecek