Limak Holding: İskenderun Limanı'ndaki yangın söndürüldü

Limak Holding, deprem felaketinin ardından İskenderun Limanı'nda (LimakPort) çıkan yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Limak Holding, LimakPort İskenderun'da yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının sürdüğünü duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, İskenderun Limanı'nda 3-4 rıhtımlarının ortasındaki konteynerların depremin etkisi ile alev aldığı anımsatılarak, şu bilgiler verildi:

“Bu yangınla mücadelede çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu, belediyeler ve özel sektör şirketleri, uçak, helikopter, itfaiye aracı, römorkör ve çeşitli araç destekleri ile destek verdi. Ayrıca 12 ton su ve köpük kapasiteli bir uçak Rusya'dan limana getirildi. Yanan maddeler içinde pvc gibi kimyasal içeriğe sahip malzemeler de olması sebebi ile söndürülmesi uzun sürmektedir. Ancak geldiğimiz noktada, yangın kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmalarına da başlanmıştır. Yangın bölgesinde hala koyu renkli duman çıkışı gözlemlenmektedir; ancak yangının sıçrama ya da büyüme ihtimali kalmadığı öngörülmektedir.”

Şirketin açıklamasına göre, İskenderun Limanı’nın kullanımını engelleyecek yapısal herhangi bir hasar oluşmadı.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Bakan Bilgin asgari ücrete zam yapılacak tarihi açıkladı Akyüz ailesi bu kez de Meclis kapısını zorluyor İthal cep telefonuna getirilen 'gümrük zammı' iptal edildi Prof. Dr. Naci Görür, deprem beklediği bölgeleri yineledi: Bizi sağır sultan duydu!