17 yaşındaki Nurbari'yi katleden Salih Mihrican, defalarca şikayet edilmiş!

Ağabeyi tarafından katledilen Nurbari Mihrican’ın babası Münir Mihrican, oğlunun şiddet eylemlerini daha önce birçok kez yetkililere bildirdiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını kaydetti.

Ceylanpınar’da, “Oğlumun madde bağımlısı olduğunu birçok kez yetkililere bildirdim. Bir şey yapmadılar. Ve en sonunda kızımı öldürdü” dedi.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde ağabeyi Salih Mihrican tarafından uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Nurbari Mihrican’ın babası Münir Mihrican, oğlunun uzun süredir madde bağımlısı olduğunu, birçok kez yetkililere bildirmesine rağmen bir şey yapılmadığını belirterek, “En Sonunda kızımı öldürdü” dedi.

Kızının Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 54 bin kişinin arasına girdiğini, Eczacılık ve Matematik Öğretmenliği tercihlerini yaptığını belirten baba Mihrican, “Bu yıl okula gidecekti. Ama olmadı” diye belirti.

'YETKİLİLER BİR ŞEY YAPMADI'

Baba Münir Mihrican, oğlunun kimi zaman aile fertlerine karşı tehditlerde bulunduğunu belirterek, “Ben bu küçük kızımı çok seviyordum. Bazen kızıma karşı şiddet teşebbüssünde bulunuyordu. Engel oluyordum ve evden kovuyordum onu. En son da kızım dayısının evindeyken, eve giderek kızımı bıçaklayarak katlediyor. Oğlumun madde bağımlısı olduğunu birçok kez yetkililere bildirdim. Ama bir şey yapmadılar. Ve en sonunda kızımı öldürdü” dedi.

Olaydan sonra gözaltına alınan Salih Mihrican, savcılıktaki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından “Kasten adam öldürme”, “Taksirle yaralama”, “Silahla kasten yaralamaya teşebbüs” ve “Görevi yaptırmamak için direnme” suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Kadın akademisyenin odasını basan profesör, serbest bırakıldı Boşanma aşamasında olduğu kadını bıçaklayan erkekten mahkemede tehdit! Umutcan İlter isimli erkek, Selcan Dönmezer'i öldürüp intihar etti Samsun'da bir kadın silahla vurulmuş halde ölü bulundu