Depremde zarar gören yurttaşların ihtiyaçları için 'e-Seferberlik' başlatıldı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden zarar gören yurttaşlara destek olmak amacıyla Ticaret Bakanlığı himayesinde e-Ticarette Deprem Yardımlaşma Seferberliği organize edildi.

Ticaret Bakanlığı himayesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören yurttaşların öncelikli olarak ihtiyaç duyacakları ürünlerin satılacağı e-Ticarette Deprem Yardımlaşma Seferberliği (e-Seferberlik) başlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden zarar gören vatandaşlara destek olmak amacıyla Ticaret Bakanlığı himayesinde e-Ticarette Deprem Yardımlaşma Seferberliği organize edildi.

Gönüllülük esasına göre yürütülecek e-Seferberlik'e Türkiye'de faaliyet gösteren elektronik ticaret pazar yerleri, bu platformlarda faaliyet gösteren satıcılar ile kargo ve lojistik işletmecileri katılacak.

Münhasıran depremde öncelikli ihtiyaç ürünlerinin satışının yapılacağı e-Seferberlik'te, elektronik ticaret pazar yerleri satıcılardan komisyon bedeli almayacak, satıcılar da ürünlerini indirimli fiyatla satışa sunacak. Bu sayede vatandaşların uygun fiyatla satın aldıkları ürünler ihtiyaç sahiplerine hızlı biçimde ulaştırılarak yaraların sarılmasına katkı sağlanacak.

Vatandaşların satın aldığı ürünler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve AFAD'ın belirleyeceği teslimat noktalarına Bakanlığın koordinasyonunda ilgili platformlar ile kargo ve lojistik işletmecileri tarafından ulaştırılacak.

Öte yandan Trendyol, Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan 'Deprem Yardımlaşma Seferberliği'ne katıldıklarını bildirdi.

Yapılan açıklamada, "Temel ihtiyaç malzemesi siparişlerinizi, AFAD koordinasyonunda, herhangi bir ticari amaç olmaksızın deprem bölgesine ulaştıracağız" denildi.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
SGK, gözlük cam ve çerçevesi için yapılan destek bedellerini artırdı 10 soruyla son banka krizleri Piyasalar Fed kararını bekliyor: Altın fiyatlarında sınırlı gerileme Fiyat indirimi pompaya yansıdı: Motorin, 20 liranın altına düştü