Fitch: Türkiye ve Suriye’de depremin faturası 4 milyar dolar

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye ve Suriye'deki depremin mali faturasının 4 milyar dolar olacağı tahmininde bulundu.

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch, bugün yaptığı açıklamada, Türkiye ve Suriye'yi vuran depremlerin 4 milyar doları aşan ekonomik kayıplara neden olabileceğini söyledi.

AFP’nin haberine göre Fitch Ratings, "Durum gelişmekte olduğu için ekonomik kayıpları tahmin etmek zor, ancak 2 milyar doları aşması muhtemel görünüyor" dedi ve 4 milyar dolara "veya daha fazlasına" ulaşabileceğini söyledi.

Bölgedeki düşük sigorta kapsamı nedeniyle sigortalı kayıpların çok daha düşük, muhtemelen 1 milyar dolar civarında olacağına dair tahmin de açıklamada yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
28 Mart'ta uygulanmaya başlıyor: Cep telefonlarına büyük zam yolda Onlar kaçak petrol sattı, cezayı halk ödeyecek 6 ay sonra yürürlüğe girecek: BES'te yeni düzenleme En düşük emekli maaşı ve geçici işçi düzenlemesi komisyondan geçti