İki bakan, Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyasına katılmadı

Ekonomideki kriz hali ile birlikte istifası talep edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için düzenlenen destek kampanyasına iki bakanın katılmaması dikkat çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinesine bulunan iki bakan, döviz kurlarındaki durdurulamayan yükselişin ardından AKP tarafından geçen Cuma günü başlatılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyasına katılmadı.

Dolar ve avro kurlarındaki hızlı yükselişle birlikte Türk Lirası’nın ani değer kaybı, geçen hafta gündemin en önemli maddesi haline geldi. Eleştirilerin hedefindeyse özellikle ekonomi yönetiminin başında olan, Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vardı.

Sosyal medyada yükselen istifa sesleri ardından AKP’liler, Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyası başlattı. Kampanya’da, Albayrak’a arasındaki gerilime dair birçok iddia bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Solu dahi katılırken iki bakan katılmadı: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy.

Mehmet Nuri Ersoy, aynı gün başlatılan #TürkiyeyeGüveniyorum etiketine destek mesajı atarken Varank bu etikete destek mesajı atmadı, ekonomiye dair yorumunu paylaştı.

İki ismin mesajları şöyle:

Twitter hesabı bulunmayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dışındaki bakanların Berat Albayrak’a destek verdiği mesajlar ise şöyle:

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Taksim Meydanı tasarım yarışması sonuçlandı: Sırada halk oylaması var MHP bu kez de Rutkay Aziz'i hedef aldı 52 yıl hapisle aranan YouTuber Tayfun Demir tutuklandı AK troller Adalet Bakanı Gül'ü hedef aldı