Kadınlar, İstanbul Kadın Forumu’nda buluşuyor

İstanbul Kadın Forumu, yarın Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilecek. Saat 11.00’de başlayacak foruma çağrı için yapılan açıklamada “Dayanışmamız, mücadelemiz seçimlerin, seçim ittifaklarının, ittifakların politikalarının arasına sıkıştırılamayacak kadar büyük” ifadelerine yer verildi.

Kadınlar, 5 Şubat’ta İstanbul Kadın Forumu’nda bir araya geliyor.

Yarın saat 11.00’de Şişli’deki Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe çağrı için Kadınlar Birlikte Güçlü inisiyatifi tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“5 Şubat'ta, İstanbul Kadın Forumu'nda bir araya geliyoruz! 8 Ocak'ta da söyledik: Kadınların isyanı değiştirecek. Neyi mi?

İstanbul Sözleşmesi'nden bir gece yarısı, bir adamın, hepimizin adına karar vererek çıkabildiği rejimi değiştirecek. Tek adamı, tüm tek adamları, bu sistemin, erkek siyasetin ta kendisini değiştirecek! Biliyoruz çünkü mücadelemiz bugün başlamadı. Bizler yıllardır, yüzyıllardır mücadelemizle değiştiriyoruz!

Şimdi çok daha güçlü bir biçimde bir arada durmaya ihtiyacımız var. Dayanışmamız, mücadelemiz seçimlerin, seçim ittifaklarının, ittifakların politikalarının arasına sıkıştırılamayacak kadar büyük. Fakat, bu düzenin yerine bir şekilde yenisi kurulacaksa bu bizim sesimizin, sözümüzün, isyanımızın duyulmadığı, görülmediği bir düzen olamaz.

İşte bunu anlatmak için, değiştirmek için, iddiamızı ortaya koymak için, birlikteliğimizi güçlendirmek için gelin 5 Şubat'ta buluşalım.”

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Belçika’da kayıp olarak aranan Fatma Bayram'ın cansız bedeni Hollanda sınırında bulundu