Kılıçdaroğlu'ndan 'İstanbul Sözleşmesi' mesajı

Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde CHP Genel Merkezi’nin kadın emekçileri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yürürlüğe konulacağını yineledi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde CHP Genel Merkezi’nin kadın emekçileri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, "İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Dolayısıyla 8 Mart, sizin açınızdan da bizim açımızdan da daha anlamlı bir tarih olacak" dedi.

Toplantıya, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke de katıldı. Böke, "Sayın Genel Başkanımız; depremzede kadınlara, her birinizden Hatay bölgesinde bir depremzedeye bir bağış yaptı. Birer destek paketi iletildi. Ben de hepimiz adına, Sayın Genel Başkanımıza bu güzel hareketi için teşekkür ediyorum. Sizinle birlikte mücadele etmekten, hepimiz onur duyuyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu da devamla şunları söyledi: "'Böyle bir şey yapalım' dedi. ‘Çok mutlu olurum’ dedim. Onlar da depremzede bir kadına yardım yapmak isterler. Burada bulunuşumuzun temel nedeni de o. Verdiğiniz katkı için hepinize yürekten teşekkür ederim. Bu katkılar, mutlaka bölgede bir başka kadına ulaşacaktır. Kadın dayanışması için güzel bir çaba. Bugün sizin gününüz, kadınların günü. Yaptığınız katkı için hepinize yürekten teşekkür ederim."

"BİR SONRAKİ İ MART’I DA ÖZGÜRCE MEYDANLARDA KUTLAYACAĞIZ"

Böke ise "Bir sonraki 8 Mart’ı da özgürce meydanlarda kutlayacağız, Sayın Cumhurbaşkanım" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "İstanbul Sözleşmesi’ni yürürlüğe koyacağız. Dolayısıyla 8 Mart, sizin açınızdan da bizim açımızdan da daha anlamlı bir tarih olacak" ifadelerini kullandı.

(ANKA)

Günün Manşetleri için tıklayın
Çok Okunanlar
Bodrum'da kayıp olarak aranan kadının cansız bedeni bulundu Kısıtlamalar ve yasaklarda zirvedeyiz: Kadınların mücadelesi daha da yükselecek Kadın cinayetlerine yargı sessiz kalıyor Hülya Şellavcı Yeğin cinayetinde 12 polis hakkında hapis istemi: İhmalle suçlanıyorlar Cem Garipoğlu'nun mezarıyla ilgili mahkemeden karar