Maraş'ta bir çocuğu 2 yıl cinsel istismara maruz bırakan 13 kişi gözaltına alındı

Maraş Elbistan'da bir kız çocuğu şantajla yaklaşık 2 yıl boyunca cinsel istismara maruz bırakıldı. Olayla ilgili 13 kişi gözaltına alındı.

Maraş'ın Elbistan ilçesinde bir kız çocuğunun yaklaşık 2 yıl boyunca şantajla cinsel istismara maruz bırakıldığını bildirmesi üzerine 13 kişi gözaltına alındı.

DHA'nın aktardığına göre istismar vakası 16 yaşındaki lise öğrencisi B.K.'nin İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek yaşadıklarını anlatması sonucu ortaya çıktı. B.K., 19 yaşındaki S.A.'nın yaklaşık 2 yıl önce uygunsuz görüntülerini çekip bunlarla tehdit ederek kendisine cinsel istismarda bulunduğu söyledi. S.A.'nın şantaja devam ettiğini aktaran kız çocuğu, bu yolla başka erkeklerle birlikte olmaya zorlandığını söyledi.

B.K.'nin ifadesi üzerine polis, kız çocuğunun isimlerini verdiği şahısların adreslerine sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

S.A.'nın da aralarında olduğu 13 kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Pınar Gültekin davasında ismi geçen savcı istifa etti Kızına tecavüz eden erkeğe 22 yıl hapis: DNA testiyle kızının çocuğunun babası olduğu doğrulandı! Gelenekleriniz batsın, asıl siz utanacaksınız Nişanlısını öldüren Ceyda'nın günlüğünden: Bir gün öldürülüp, bir yere atılacağımı biliyorum