Sakarya'da minibüs şoförü bir kadını darbedip, cinsel saldırı girişiminde bulundu

Sakarya'nın Erenler ilçesinde, 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Merve K'ye, bindiği minibüste sürücü Serdar Serkan Y. cinsel saldırı teşebbüsünde bulundu. Serdar Serkan Y. tarafından şiddete de maruz bırakılan Merve K'nin arbede sırasında kaçtığı ve daha sonra şikayetçi olduğu belirtildi. Saldırgan, şikayet üzerine gözaltına alındı. Aralarında cinsel istismarın da bulunduğu 30 ayrı suç kaydı olduğu ortaya çıkan Serdar Serkan Y'nin 6 gün önce cezaevinden çıktığı öğrenildi.

Sakarya’nın Erenler ilçesinde, 22 yaşında Merve K'ye cinsel saldırı girişiminde bulunan 43 yaşındaki minibüs şoförü Serdar Serkan Y, gözaltına alındı.

Olay gece saatlerinde Yunus Emre Parkı mevkinde meydana geldi. İstanbul Üniversitesi'nde eğitim gören Merve K, Sakarya'da bulunan ailesini ziyarete geldi.

DHA'nın aktardığına göre, Merve K, bindiği minibüste bir süre sonra tek kaldı. Sürücü Serdar Serkan Y, aracı durdurup kapıları kapattıktan sonra Merve K'nin yanına gelip, cinsel saldırı girişiminde bulundu.

Serdar Serkan Y'nin şiddete de maruz bıraktığı Merve K, arbede sırasında kaçarak durumu ailesine anlattı. Daha sonra Merve K'nin şikayette bulunmasının ardından, Serdar Serkan Y, Orta Garajlar mevkinde yakalanarak gözaltına alındı.

CEZAEVİNDEN YENİ ÇIKMIŞ

Serdar Serkan Y'nin, aralarında cinsel istismarın da bulunduğu 30 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin 6 gün önce cezaevinden çıkıp, minibüs şoförü olarak çalışmaya başladığı öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Ateşehir'de baza içinde bir kadının ölü bulunmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı EŞİK, Millet İttifakı'nın mutabakat metnini değerlendirdi: Toplumun ve kadınların geleceği feda edilemez Manisa'da bir kadın boşandığı erkek tarafından katledildi