TTB, yurt dışına gitmek için belge alan hekim sayısını açıkladı

TTB, 2022'nin ilk altı ayında yurt dışına gitmek için belge alan hekim sayısının bin 171'e ulaştığını açıkladı. TBB'nin paylaşımına göre yalnızca haziran ayında 229 hekimin 'iyi hal belgesi' için başvurduğunu duyurdu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) yurt dışına gitmek için belge alan hekim sayısını açıklayarak hekimlerin maruz kaldığı şiddet ve baskıya dikkat çekti.

TTB, bu yıl 'iyi hal belgesi' için başvuran hekim sayısının 1171'e ulaştığını vurgulayarak “Yetişmiş hekimler; yoksullaşma, ağır çalışma koşulları ve sağlıkta şiddetin baskısı nedeniyle yurtdışına göçüyor" dedi.

TTB’nin paylaşımına göre, haziranda 229 hekim ‘iyi hal belgesi’ için başvurdu. TTB, şu ana kadarki verilere göre 2022’nin ikinci yarısında 1709 hekimin daha başvurusunun beklendiğini belirtti.

Twitter’dan yapılan paylaşımda, “Yetişmiş hekimler; yoksullaşma, ağır çalışma koşulları ve sağlıkta şiddetin baskısı nedeniyle yurtdışına göçüyor. Toplumun sağlık hakkı için oyalama değil, hakkımız olanı istiyoruz" denildi.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Adana’da korkutan vaka artışı Fahrettin Koca'dan Malpraktis Yasası ile ilgili açıklama Covid-19 | Prof. Dr. Özkan uyardı: "Belirti ve etkileri değişti" Bakan Koca, Türkiye'de tespit edilen maymun çiçeği vakalarının sayısını açıkladı