PFDK, İzmir'deki olaylı derbiyle ilgili cezaları açıkladı

PFDK, 27 Kasım tarihinde oynanan ve yaşanan olaylardan olayı yarıda kalan Göztepe-Altay maçıyla ilgili aldığı kararları açıkladı. Göztepe'ye kendi sahasında 4 maç; Altay'a ise kendi sahasında 6 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Göztepe-Altay maçında yaşananlardan dolayı Göztepe'ye kendi sahasında 4 maç; Altay'a ise kendi sahasında 6 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Ayrıca Göztepe'ye 112 bin TL, Altay'a ise 185 bin 500 TL para cezası verildi.

NE OLMUŞTU?

Gürsel Aksel Stadı'nda 27 Kasım'daki müsabakada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans sahaya girmiş, müsabaka 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e vurmasının ardından müsabaka tatil edilmişti.

Kaleciyi yaralayan Mehmet Nihat A, 28 Kasım'da adliyeye sevk edilmiş, "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarından tutuklanmıştı.

​​​​​​​Genişletilen soruşturma kapsamında tribüne fişek atılarak bir kişinin yaralanmasıyla ilgili gözaltına alınan 28 şüpheliden 19'u tutuklanmıştı.

Yanıcı ve patlayıcı maddelerin bir bölümünün ambulans görevlileri A.G. ve H.K. tarafından stada sokularak tuvaletteki çöp kutusuna bırakıldığı, şüphelilerden F.E'nin ise tribüne atılan işaret fişeğini üzerine saklayarak stada girdiği öğrenilmişti.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
500 TL’yi çok gördüler, tepki gösterince kovdular Fenerbahçe'den Ali Palabıyık hakkında suç duyurusu Galatasaray'dan çağrı: Düşman değil, rakibiz Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye sert yanıt