birgün

17° KAPALI

GÜNCEL 10.10.2019 21:03

10 Ekim Katliamı Denizli’de de anıldı

10 Ekim Katliamı Denizli’de de anıldı

Denizli’de 10 Ekim Katliamı anması gerçekleştirildi.

DİSK , KESK, TMMOB ve Denizli Demokrasi Güçlerinin çağrısıyla yapılan anmaya birçok siyasi parti de katıldı .

Basın açıklamasını okuyan Mehmet Sarıca, "Bundan tam dört yıl önce, ülkemizi yaşanmaz hale getiren çatışma ortamının sona erdirilmesi ve barışın tesis edilmesi icin DİSK, KESK ve TMMOB olarak tüm yurttaşlarımızı Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için Ankara'ya davet etmiştik" dedi.

'ARKADAŞLARIMIZA OLAN HASRETİMİZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA BÜYÜYOR'

Sarıca, açıklamasında şunları söyledi:

"Yaptığımız çağrıya kulak veren on binlerce yurttaşımız Türkiye'nin dört bir yanından gelerek Ankara Garı önünde buluşmuştu. 10 Ekim 2015 sabahında yüreklerinde sevgi, gözlerinde gülücuk, dillerinde barış türküleri olan on binlerce kişi kardeşçe yan yana bulunuyordu. O karanlık dönemde hepimize umut veren bu coşkulu birliktelik saat 10'u 4 geçe birbiri ardına patlayan iki bomba ile kana bulandı. IŞİD üyesi iki canlı bomba tarafından gerçekleştirilen bu kanlı saldırı sonucunda 103 arkadaşımız yaşamını yitirdi. 500'e yakın arkadaşımız yaralandı ve sakat kaldı. Katliamda kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Arkadaşlarımıza olan hasretimiz, her geçen gün daha da büyüyor."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız