birgün

18° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.01.2021 14:40

10 Ekim katliamını öven Abdurrahman Gülseren de Özdağ'a saldıranlar arasında

Ankara Üniversitesi DTCF'de devrimci öğrencilere saldıran ve 10 Ekim katliamını öven Ülkü Ocakları üyesi Abdurrahman Gülseren'in de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıranlar arasında olduğu ortaya çıktı. Gülseren'in ifadesinde darp edildiğini iddia etmesine rağmen saldırı görüntülerinde elinde sopa olduğu görülüyor.

10 Ekim katliamını öven Abdurrahman Gülseren de Özdağ'a saldıranlar arasında

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldıran ve gözaltına alınan iki şüpheliden Abdurrahman Gülseren’in 10 Ekim Ankara Katliamı için “Daha iyisi olabilirdi” şeklinde paylaşım yapan kişi olduğu ortaya çıktı. Ülkü Ocakları üyesi olan Gülseren hakkında “IŞİD propagandası yapmaktan” dava açılmıştı. Gülseren, halen bu suçtan yargılanıyor. Emniyette ifade veren Gülseren, Selçuk Özdağ’dan şikayetçi oldu.

Gülseren'in de içerisinde yer aldığı faşist grup, 2018 yılında da DTCF öğrencisi iki SOL Parti üyesine saldırmıştı. SOL Parti üyelerinin şikayetçi olmasına rağmen saldırgan hakkında dava açılmamıştı.

Gazeteci Alican Uludağ'ın haberine göre Selçuk Özdağ’a saldırıdan sonra gözaltına alınan iki şüphelinin işlemleri sürüyor. Bu kapsamda ifade veren iki şüpheliden birisinin, Ankara Üniversitesi DTCF öğrencisi olan Abdurrahman Gülseren olduğu öğrenildi. Gülseren, şunları kaydetti:

“Yukarıda vermiş olduğum bilgiler bana aittir. Avukat talep ediyorum ifademi avukatım olan huzurunda vermek istiyorum dedi ve ifadesine geçildi. Bana sormuş olduğunuz olay ile ilgili, olayda şüpheli olarak adı geçen Gülahmet TÜRK benim 2-3 yıllı k arkadaşım olur kendisi ile Gazi mahallesinde bulunan bir spor salonunda tanıştık ve kendisi ile Ankara’da olduğu sürede görüşürdük. Gülahmet ile 14.01.2021 günü bir sonraki gün olan 15.01.2021 günü buluşup iş aramaya gitmek için sözleştik. Sabah saat 08:30 sıralarında Gülahmet ile Kızılay semtinde buluştuk, sonra aramak için Çankaya semtine gitmek için bir arkadaşımızdan emanet aldığımız plakasını bilmediğim beyaz renkli bir aracımız vardı. Yolda giderken iş yerlerine eleman ihtiyaçları olup olmadığını sorarak iş aramaya devam ettik, aracımızı adresini bilmediğim bir sokağa park etmiştik ve iş aramaya yaya olarak devam ediyorduk, yolda giderken kendisini sosyal medya ve televizyondan tanıdığım Selçuk Özdağ isimli şahsı gördüm kendisine daha önce yapmış olduğu yazı ve söylemlerini sormak için yanına gittim, selam verdim kendisine “siz Selçuk Özdağ mısınız?” diye sordum kendisi de bana “evet” diye cevap verdi, size bir soru sorabilir miyim dedim. O da bana evet dedi. Ben “siz daha önce Milletvekilliği yapmış, milletimizin vergilerinden maaş almış bir insansınız, Fetö terör örgütü lideri Fethullah GÜLEN hakkında, Fethullah Hoca efendiye küfür etmek Allah ‘ın gücüne gider ifadesi ve PKK hakkında olumlayıcı ifadeleriniz hangi milli vicdana, hangi vatanseverliğe sığar” diye sordum. O da bana “Vatanseverliği sizden mi öğreneceğim Piçler” diyerek saldırdı ve benim çeneme bir yumruk attı , sonra yanımda bulunan Gülahmet isimli arkadaşım bizi aralamak istedi ona da yumruk attı, aramızda bir arbede çıktı.

10-ekim-katliamini-oven-abdurrahman-gulseren-de-ozdag-a-saldiranlar-arasinda-831108-1.
Abdurrahman Gülseren

Abdurrahman Gülseren, ifadesinde darp edildiğini ve kendini savunduğunu iddia etse de saldırı görüntülerinde elinde sopla olduğu görülüyor.

Kendilerini savunduklarını iddia eden Gülseren, ifadesine şöyle devam etti :

“Arbede sırasında Selçuk Özdağ yere üşerek yol kenarında bulunan bahçe korkuluğuna kafasını vurdu, yerden kalkarken orada bulunan kim bilmediğim, tanımadığım şoförü yada koruması olan kişiye seslenerek “Bayram vur piçleri” diye bağırdı. Bende bu şahsın elini belinde doğru görünce bu şahsı tutarak orada bulunan bir aracın üzerine doğru itekledim ve bize ateş edeceklerini düşündüğümüzden Gülahmet ile birlikte olay yerinden uzaklaştık., biz uzaklaşırken arkamızdan 4 el ateş edildi ancak bize isabet etmedi, biz de park etmiş olduğumuz acın yanına gittik ve aracımıza binerek olay yerinden uzaklaştık birlikte Gülahmet’in Gazi Mahallesinde bulunan ikametine gittik. Olay olduktan sonra Selçuk Özdağ isimli şahıs olayın biz tarafından silah ve sopa kullanmak sureti ile gerçekleştiği yönünde açıklamalarda bulunmuştur ancak kesinlikle bu gerçek değildir biz olay yeri adrese tesadüfen iş aramak maksatlı gittik, kendisi ile karşılaşmamız tesadüftür, bizde ne sopa nede silah yoktu tam aksine bize karşı silahlı bir saldırı olmuştur kendisinin yapmış olduğu açıklamalar yalandır, olayın reklamını yapmaya çalışmaktadır.”

"EMANET ARAÇLA"

Şüpheli Gülahmet Türk de ifadesinde şüpheli Abdurrahman Gülseren ile birlikte bir arkadaşından emanet olarak aldıkları araçla iş aramaya çıktıklarını savundu. Kar yağdığı için aracın kayabileceğini düşünerek ara sokağa park ederek iş yerine yaya olarak gitmeye karar verdiklerini iddia eden Türk, bu süreçte yakın bir camide cuma namazı kılmaya karar verdiklerini ileri sürdü. Türk, şunları anlattı:

“Abdurrahman, benim biraz önümde yürüyordu, biriyle tartıştığını gördüm. Onlara doğru yaklaşınca Abdurrahman’ın tartıştığı şahsın sosyal medyadan sıklıkla gördüğüm Selçuk Özdağ olduğunu fark ettim. Abdurrahman, Selçuk Özdağ’a hitaben, ‘bu nasıl vatanseverlik? FETÖ terör örgütünü överek mi vatanseverlik oluyor? Sen nasıl bu milletin vekili olacaksın?’ dedi. Özdağ da, ‘Vatanseverliği sizden mi öğreneceğim’ diyerek küfür etti. Ben de Özdağ’a, ‘daha önce Fetullah Gülen’i öven konuşmalar da yaptın. Hiç mi utanmıyorsun? Bir de vatan millet edebiyatı yapıyorsun’ dedim. Özdağ tekrar bize küfür ederek karşılık verdi ve Abdurrahman’a yumruk salladı. Ben de araya girdim, vurarak itekleyince Özdağ yere düştü. Düşerken demir korkuluklara çarptı ve kalkerken başında kan olduğunu gördüm. Özdağ, bu sırada, ‘Bayram çek vur’ diye bağırdı. Özdağ’ın Bayram diye seslendiği kişi elini beline atarak yanımıza doğru gelince, Abdurrahman., şahsı ellerinden tuttu ve itekleyerek engelledi. Özdağ, Bayram vur’ diye bağırmaya devam edince, şahıs silahını çekti. Bizde can havliyle oradan kaçmaya başladık. Bayram denilen şahıs arkamızdan 4 el ateş açtı.”

Özdağ'IN İFADESİ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise ifadesinde 15 Ocak’ta saat 12.35 sularında Cevizlidere Mahallesi’nde bulunan evinden cuma namazı için çıktığını kaydetti. Kapının önünde genç bir kişi gördüğünü belirten Özdağ, şunları anlattı:

“Kendisine bakarak sağ tarafta bulunan aracıma doğru yöneldiğim esnada iki şahıs bir anda sopalarla bacaklarıma vurmaya başladılar. Ben döndüm ve şahıslara bağırmaya başladım O esnada kafama darbe aldım. Bu şahıslara bağırırken eşkalini tam hatırlamadığım bir şahsın, iki araç arasından bana silah doğrulttuğunu gördüm. Apartmanın köşesine kadar iki şahısla boğuşmaya devam ettim. O esnada aracımın şoförü de araçta beni bekliyordu. Ondan üzerime kayıtlı silahımı getirmesini istedim. Ancak şoförüm beni duymadığı için silahı getiremedi. Beni darbeden şahıslar bir anda kaçmaya başladılar. İki şahıs beni darpederken, biri de şoförümün araçtan inmesini engellemiş. O da değerleriyle birlikte önümden koşarak kaçtı.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol