birgün

30° AZ BULUTLU

11 yaşındaki çocuk, inşaat alanına düşerek hayatını kaybetti!

İstanbul Eyüpsultan’da evine gitmek isteyen 11 yaşındaki Eşref Güneş, inşaat alanındaki demirlerin üzerine düşerek hayatını kaybetti. Yurttaşlar, çocuğun geçtiği yolda yeterli düzeyde önlem alınmadığını söyledi. Yeğeninin cenazesini Adli Tıp’tan alan amca Mehmet Güneş de “Dün bu saatlerde yaşıyor olan çocuğumuz birilerinin ihmalkarlığı sonucu bugün hayatta yok” dedi. İlçede daha önce 8 yaşındaki bir çocuğun da aynı şekilde can verdiğini söyleyen aile, şikayetçi olacaklarını belirtti.

GÜNCEL 02.06.2022 13:58
11 yaşındaki çocuk, inşaat alanına düşerek hayatını kaybetti!
Abone Ol google-news

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde 11 yaşındaki Eşref Güneş, evine giderken dengesini kaybedip inşaat alanına düştü. Küçük çocuk olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay, dün saat 18.00 sıralarında Eyüpsultan Merkez Mahallesinde yaşandı. İHA’nın aktardığına göre, arka sokaktan evinin olduğu sokağa geçmek isteyen 11 yaşındaki Güneş, yapımı devam eden bir inşaatın üst kısmındaki yoldan geçmeye çalıştı.

Küçük çocuk dengesini kaybederek inşaatın temel çukurundaki kolonların üstüne düştü. Kolondaki açıkta bulunan demirler, çocuğun vücuduna saplandı. Olayı gören yurttaşlar itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekipleri çocuğu demirlerden çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri, çocuğun hayatını kaybettiğini tespit etti. Olay yerine gelen olay yeri inceleme ekipleri ve savcı çocuğun düştüğü yerde incelemelerde bulundu.

“7-8 AYDAN BERİ VAR BURASI”

Yurttaşlar, çocuğun geçtiği yolda yeterli önlem alınmadığını söyledi.

Mahallelilerden Durmuş Emre, “Duyduğuma göre çocuk bu yoldan kestirmeden gideyim derken orada kaydı düştü. O beton dökülen yerde. 7-8 aydan beri var burası. İşçiler salmıyor normalde buradan. Çocuk eve kestirmeden gideyim derken biraz yorgunluk hissetmiş herhalde çocuk, beton dökülen yerden ayağı kaydı aşağıya yuvarlandı. Yandan gördük de döşünden girmiş herhalde” şeklinde konuştu.

Diğer bir mahalle sakini ise “Bir önlem alınmamış, bekçi koysa veya demir yapsa belki bu olay olmazdı. Çocuk şuradan kaymış herhalde. Acı çok büyük yani” dedi.

11-yasindaki-cocuk-insaat-alanina-duserek-hayatini-kaybetti-1023587-1.

“ÇEVRESİ KAPALI OLSAYDI HAYATINI KAYBETMEMİŞ OLACAKTI”

Eşref Güneş’in cenazesi bu sabah Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Çocuğun amcası Mehmet Güneş, "İnşaatın çevresi kapalı olsaydı bu çocuk hayatını kaybetmemiş olacaktı" dedi. Amca Mehmet Güneş şöyle konuştu:

“İnsan hayatına değer verilseydi, inşaatın çevresi kapalı olsaydı bu çocuk hayatını kaybetmemiş olacaktı. Bu inşaata nasıl imar verilmiş anlamak mümkün değil, yandaki evleri de tehlikeye atacak şekilde bir temel atılmış. Daha büyük tehlikelere bile yol açabilir burası, ne yazık ki insan hayatı çok ucuz. Annesi burada perişan bir halde. Dün bu saatlerde yaşıyor olan çocuğumuz birilerinin ihmalkarlığı sonucu bugün hayatta yok.”

11-yasindaki-cocuk-insaat-alanina-duserek-hayatini-kaybetti-1023591-1.

“DAHA ÖNCEDE BİR ÇOCUK ÖLDÜ; ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ”

İnşaatın bir kısmının açık, bir kısmının kapalı olduğunu ve bu yolun çocuklar tarafından da okula giderken kullanıldığını belirten çocuğun dayısı Reşat Güneş ise “Bize haberi geldi düştüğünün, biz ilk başta normal bir alanda düştü zannettik. Sonra gidip baktığımızda inşaata düştüğünü gördük. Burası okula gittikleri sürekli kullandıkları bir yol. Sadece onun değil bütün çocukların girdiği bir yol. Bu 10 yaşında bir çocuk, girmesi için açık bir zemin oluşturulmuş. Zaten fotoğraflarda da görüyorsunuz büyük büyük demirler açık durumda. Bina inşaatı burası, etrafının bir kısmı kapatılmış, diğer tarafları açık durumda. Burası okul önü olduğu için de çocuklar burayı kullanıyor. Komşular görüyor çocuğun düştüğünü, hemen haber veriyorlar. Şikayetçi olacağız. Daha önce de Eyüpsultan’da 8 yaşındaki bir çocuk aynı şekilde önlemler alınmadığı için ölüyor. Aynı semtte ikinci şekilde oldu bu olay. Oraya saçtan bile olsa bariyerler konulması lazımdı” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol