birgün

15° AÇIK

12 yaşındaki Samet’in okulda şüpheli ölümü

GÜNCEL 23.09.2022 06:30
12 yaşındaki Samet’in okulda şüpheli ölümü Samet Gül
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Halkalı'daki bir ortaokulda öğrenim gören 12 yaşındaki Samet Gül, şüpheli şekilde yaşamını yitirdi. Olay 19 Eylül Pazartesi günü meydana geldi. Okul bahçesinde fenalaşan Samet, yapılan ilk müdahalenin ardından Samet Gül’ü ambulansla hastaneye kaldırdı. Tedavi altına alınan küçük çocuk, hayatını kaybetti. Samet Gül’ün ailesi, okulda bir grup tarafından çocuklarının darbedildiğini ileri sürdü. İddiaya göre Samet, darp sonrasında fenalaşarak öldü.

İhmal olup olmadığının araştırılması için şikâyette bulunduklarını kaydeden dayı Cüneyt Gül, “Olay haberini aldığımızda biz de okula koştuk. Doktorların anlattığına göre nabzı durmuştu. Olayın takipçisi olacağız, öğretmenlerinden, idarecilerden, oradaki görevlilerinden, güvenlikçilerden herhangi birinin ihmali var mı, bir kasıt var mı? Neden olmuş, çünkü şu an okul bu konuda bize bir bilgi vermedi, nasıl olduğunu bilmiyoruz. Ancak Samet’in arkadaşlarının verdiği bilgiye göre, bir grup öğrencinin dövdüğünü, tartakladığını, boğazını sıktığını ve kafasını çarptığını söylediler. Bunun da araştırılması lazım" diye konuştu.

Teşhis sırasında darp izi olup olmadığı sorulması üzerine dayı Gül, “Bir darp izi söylemediler ancak boğazını sıkıp kafasını çarptığını söylediler. Doktorlar bize bu konuda bilgi vermedi. Adli tıpa gitti, orada sonuçlar incelenecek, örtbas edilmesini istemiyoruz, her şekilde açığa çıkmasını istiyoruz” diye anlattı.

Vefat eden Samet Gül için sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Çocuk öğle tatili sırasında aniden fenalaşarak yere düştü. Gerekli tüm tıbbı destek sağlandı. Kamera görüntüleri incelendiğinde herhangi bir kavga ve itiş kalkış görünmedi” ifadelerini kullandı.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol