birgün

15° AÇIK

120 milletvekilinin aynı uçağa binecek olması CHP’de endişe yarattı

CHP'nin Erzurum'da gerçekleştireceği parti grup toplantısı için yapılacak yolculukta 120 vekil aynı uçakta bulunacak. Vekillerin aynı uçakta bulunması parti içinde endişe yarattı.

GÜNCEL 01.08.2022 15:03
120 milletvekilinin aynı uçağa binecek olması CHP’de endişe yarattı
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) her hafta Meclis’te düzenlediği grup toplantılarını Ekim’e kadar farklı şehirlerde yapma kararı aldı.

İlk uygulama 2 Ağustos’ta (yarın) Erzurum’da yapılacak. CHP milletvekilleri kentin sokaklarında hem halkın sorunları dinleyecek, hem de halkı grup toplantısını izlemeye davet edecek.

CHP'nin 134 milletvekilinden 120’si bu kapsamda Erzurum’a gidecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yer aldığı, 120 vekil yarın Ankara'dan saat 07.40'da kalkacak olan Erzurum uçağına binecek. Aynı gün saat 20.40 uçağıyla da Ankara'ya dönecek.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan bir milletvekili Erzurum'a toplu olarak gidilmesinin nedenini “Anadolu Jet'e ait 36 uçak, Rusya'ya kiraya verildi. O yüzden iç hatlarda büyük sıkıntılar başladı. Bazı havaalanlarına seferler ya kaldırıldı ya da önemli ölçüde azaltıldı.” diyerek anlattı.

"AYNI UÇAĞA BİNMEZLER"

Ancak CHP Genel Başkanı ile birlikte 120 milletvekilinin aynı uçakta bulunması, partide endişe de yarattı. Uçağın kaza geçirmesi halinde CHP'de neredeyse milletvekili kalmayacağını belirten bir başka milletvekili şöyle konuştu:

“Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları aynı uçağa binmezler. Çünkü, Allah korusun bir kaza-bela halinde Silahlı Kuvvetlerimizin komutansız kalmaması amaçlanır.

Büyük şirketlerin sahipleri de aynı uçağa binmez ya farklı uçaklarla ya da karayoluyla yolculuk yaparlar. Hatta aile ve çocuklarıyla aynı araçta bulunmamaya özen gösterirler. Bir kaza halinde hepsi ölmesin, yaralanmasın diye. CHP böyle bir olasılığı düşünmeli ve hepimizi aynı uçakla götürüp getirmemeliydi.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol