birgün

10° AÇIK

14 yaşındaki çocuk, babasının balık avlamak için elektrik akımı verdiği suda yaşamını yitirdi

Aydın’da 14 yaşındaki Eren Yıldız , babası Hakan Yıldız’ın balık avlamak için elektrik verdiği suya girince akıma kapıldı. Ağır yaralanan Eren, hastanede hayatını kaybetti. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

GÜNCEL 20.06.2022 08:26
14 yaşındaki çocuk, babasının balık avlamak için elektrik akımı verdiği suda yaşamını yitirdi Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde Eren Yıldız (14), babası Hakan Yıldız’ın (44) balık avlamak için elektrik verdiği suya girince akıma kapıldı. Ağır yaralanan Eren, babası tarafından getirildiği Çine Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

DHA'nın haberine göre; olay, dün saat 12.00 sıralarında kırsal Abak Mahallesi Çine Çayı’nda meydana geldi. İddiaya göre Eren Yıldız, babası Hakan Yıldız ve dedesi Sadettin Yıldız (64) ile Çine Çayı’na balık avlamaya gitti. Baba Hakan Yıldız, çaya 100 metre mesafedeki arazi sulaması için kullanılan elektrik panosundan kablo uzatarak suya elektrik akımı verdi.

Babasının suya elektrik verdiğinden habersiz olan Eren Yıldız, serinlemek için çaya girince akımına kapıldı. Eren Yıldız'ın suda çırpındığını gören baba elektrik akımını keserek Eren’i sudan çıkardı.

Ağır yaralan Eren, babası ve dedesi tarafından Çine Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan Eren Yıldız, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol