birgün

21° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 06.07.2020 10:11

14 yerine 30 yolcu taşıyan minibüs şoförü: Metropol bir şehirdeyiz

Esenyurt'ta 14 yerine 30 yolcu taşıyan ve ceza kesilen bir minibüs evrak eksikliğinden dolayı trafikten men edildi. Minibüs şoförü, "Metroyu, metrobüsü de görüntüleyin biraz. Normal zamanda da ayakta yolcu almam yasak biliyorum. Metropol bir şehirdeyiz, yapabileceğimiz bir şey varsa söyleyin" dedi

14 yerine 30 yolcu taşıyan minibüs şoförü: Metropol bir şehirdeyiz

Esenyurt'ta polis ekiplerince yapılan minibüs denetimlerinde fazla yolcu aldığı belirlenen minibüs şoförüne ceza kesildi. 14 yerine 30 yolcu taşıyan ve ceza kesilen bir minibüs evrak eksikliğinden dolayı trafikten men edildi.

DHA'nın aktardığına göre, İstanbul Sivil Trafik Ekipler Amirliği'ne bağlı polis ekipleri koronavirüsle mücadele kapsamında Esenyurt'ta minibüs denetimi yaptı. Koronavirüs tedbirlere uymayan ve kapasitesinden fazla yolcu alan minibüs sürücülerine ceza kesildi.

Durdurulan iki minibüsten birinde 14 yerine 30 yolcu çıktı. Koronavirüs tedbirlere uymayarak fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne 3150 lira para cezası kesilirken, diğer sürücüye yine fazla yolcu taşıdığından dolayı 3150 lira, evrak eksikliğinden 1332 lira para cezası kesildi. Kullandığı minibüste trafikten men edildi.

"TEDİRGİN OLUYORUZ"

Ayakta seyahat ettiği için minibüsten indirilen bir yolcu bir çözüm üretilmesi minibüs sayısının arttırılması gerektiğini söyleyerek, "Genel olarak bir problem var. Minibüsler az geliyor. Bunu daha çoğaltmaları lazım. Her gün işe gidip geliyorum bu yoğunluk hep oluyor. Haliyle bu durum bizi tedirgin ediyor. Daha iyi olabilir" diye konuştu.

14-yerine-30-yolcu-tasiyan-minibus-soforu-metropol-bir-sehirdeyiz-753260-1.

"METROYU, METROBÜSÜ DE GÖRÜNTÜLEYİN BİRAZ"

Ceza kesilen sürücü de "Yolda yolcu var alamıyorsun, alsan ayrı problem. Metroyu, metrobüsü de görüntüleyin biraz. Normal zamanda da ayakta yolcu almam yasak biliyorum. Metropol bir şehirdeyiz, yapabileceğimiz bir şey varsa söyleyin" şeklinden konuştu.

12 YERİNE 35 YOLCU ÇIKTI

Esenyurt'ta polisin yaptığı uygulamada başka bir minibüsten 12 yerine 35 kişi çıktı.

Uygulama yapan ekipler içerisinde 12 kişi bulunması gereken bir minibüsü durdurdu. Minibüs içerisinde ayaktaki yolcular dahil toplamda 35 kişi çıktı. Minibüs sürücüsünde hem Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefetten 3 bin 150 lira hem de fazla yolcu taşımaktan 104 lira idari para cezası uygulandı.

14-yerine-30-yolcu-tasiyan-minibus-soforu-metropol-bir-sehirdeyiz-753261-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız