birgün

11° PARÇALI BULUTLU

15 yaşındaki Elif'in şüpheli ölümüne ilişkin 1 kişi tutuklandı

İstanbul Sultangazi'de 15 yaşındaki Elif Çakal'ın ölümünden kısa süre önce arkadaşları tarafından darp edildiği anlara ait görüntüler ortaya çıkmıştı. Çakal'ın ölümüyle ilgili yanındaki 4 arkadaşı için yakalama kararı çıktı. Gözaltına alınanlardan Senem T. tutuklandı, T.Y ise adli kontrol ile serbest bırakıldı.

GÜNCEL 01.07.2021 09:50
15 yaşındaki Elif'in şüpheli ölümüne ilişkin 1 kişi tutuklandı
Abone Ol google-news

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde, 15 yaşındaki Elif Çakal'ın şüpheli ölümünden kısa süre önce arkadaşları tarafından darp edildiği anlara ait görüntüler ortaya çıkmasının ardından Çakal'ın 4 arkadaşı hakkında yakalama kararı çıktı.

DHA'nın haberine göre; Elif Çakal'ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında yanında bulunan 2'si kız arkadaşı gözaltına alışmış ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı. Olayla ilgili ortaya çıkan yeni görüntülerde Çakal'ın ölümünden bir kaç saat önce yanındaki 2 kız arkadaşı tarafından dövüldüğü görülüyordu. Soruşturmada savcılık, Çakal'ın 4 arkadaşı hakkında yakalama kararı çıkardı.

TUTUKLAMA KARARI

Çakal'ın ölümüyle ilgili tekrar gözaltına alınanlardan Senem T. tutuklandı.

Senem T. (17) ve T.Y. (15) bugün tekrar gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Senem T.tutuklanırken T.Y. ise "Ev Hapsi" şartıyla adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. G.K. (22) ve U.B. (21) 'nin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

***

NE OLMUŞTU?

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde, 15 yaşındaki Elif Çakal'ın şüpheli ölümünden kısa süre önce arkadaşları tarafından darp edildiği anlara ait görüntüler ortaya çıkmıştı.

Sultangazi Cebeci Mahallesi'ndeki eski maden ocağındaki uçurumda geçen cumartesi günü 15 yaşındaki Elif Çakal'ın cansız bedeni bulunmuştu. Çakal'ın birlikte pikniğe gittiği 4 arkadaşı intihar ettiğini öne sürerken annesi ise kızının itildiğini öne sürmüştü. Soruşturma kapsamında Çakal'la birlikte olan iki arkadaşının ifadesine başvurulurken, olayın ardından kaçtıkları tespit edilen diğer iki arkadaşı ise gözaltına alınmıştı.

ÖLÜMÜ ÖNCESİNDE ÇEKİLEN GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI

Elif Çakal'ın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada gözaltına alınıp tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Tuana Y., Senem T. ile 2 erkek arkadaşı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Soruşturma sürerken Çakal'ın ölümünden kısa süre önce yanındaki arkadaşlarından biri tarafından çekilen görüntüler ortaya çıkmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol