birgün

13° AÇIK

KADIN 07.08.2020 14:29

16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Birol K. serbest bırakıldı

16 yaşındaki N.D. isimli çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan Birol K. isimli erkek, çıkarıldığı duruşmada serbest bırakıldı.

16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan Birol K. serbest bırakıldı

Antalya’da 16 yaşındaki N.D. isimli çocuk, annesinin 44 yaşındaki kuzeni Birol K.'nin cinsel istismarına uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu. Gözaltına alınıp tutuklanan Birol K. dün çıkarıldığı duruşmada serbest bırakıldı. Fatmana Ç. sanık yakınlarının, kendilerine, "Evinizin önünde davul çalacağız" dediğini belirterek, tepki gösterdi.

DHA’da yer alan habere göre, teyzesiyle birlikte 18 Ocak Cumartesi günü akşam saatlerinde polis merkezine giden N.D. akrabası Birol K’nin kendisini Varsak bölgesindeki ormanlık alana götürerek, cinsel istismarda bulunduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

Polis merkezinde yaşadığı istismarı anlatan N.D. "Beni Varsak bölgesinde ormanlık alana götürdü. Ardından cinsel istismarda bulundu. Daha sonra bana kimseye söylememem gerektiğini, aksi takdirde öldüreceğini söyledi. Beni Kepez Kent Meydanı'na bıraktı. Giderken de gülüyordu. Ardından arkadaşım Fatma'yı arayıp beni bulunduğum yerden almasını istedim. Sonra da teyzemle birlikte polis merkezine giderek şikayetçi oldum" dedi.


RAPORDA CİNSEL İSTİSMAR BULGUSUNA RASTLANDI

Çocuğun sağlık muayenesine ilişkin raporda, cinsel istismar bulguları olduğu kaydedildi. Şikayet üzerine bir gün sonra evinde gözaltına alınan Birol K. suçlamaları kabul etmedi. Birol K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Antalya 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün hakim karşısına çıkan Birol K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kararı duyunca fenalaşan genç kızın annesi Fatmana Ç. çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

‘TEKRAR CEZAEVİNE GİRMESİNİ İSTİYORUM’

Yaşadıklarını anlatan N.D. “Bu kişi beni zorla evden alarak ormana götürdü ve tecavüz etti. Benim canım çok yandı. Olayın üzerinden 7 ay geçti ve o günden bugüne doğru dürüst uyuyamadım. Ailem de darmadağın. Sanığın tahliyesine karşıyım. Onun cezaevine girip çıkmamasını istiyorum. Ben sessiz kalmadım. Benim durumumdakiler de sessiz kalmasın. Bu kişinin tekrar cezaevine girmesini istiyorum" dedi.

'EVİMİN ÖNÜNDE DAVUL ÇALACAKLARMIŞ'

Anne Fatmana Ç. ise sanığın kızının hayatını kararttığını belirterek, şöyle konuştu:

“Adliye önünden feryat ettim. Ama sesimi kimseye duyuramadım. Adliyeden eve nasıl gittim, bilemiyorum. Bu adam kızımın hayatını, gençliğini kararttı. 7 aydır uyku uyuyamıyorum, yemek yiyemiyorum. Bu şahıs şimdi elini kolunu sallayarak toplumda geziyor. Kız kardeşi ve yengesi evime kadar gelip para teklif ettiler. Kabul etmedim. İnanılmaz şeyler yaşadım. Evimin önüne gelip davul çalacaklarını söylüyorlar. Asıl suçlu olan onlar, ben çok ağır bir şey geçirdim. Bunu kelimelere dökmem imkansız. Kızımın psikoloji çok kötü. Benim de öyle. Sürekli tedavi altındayız. İlaçlar kullanıyoruz. Ben ağır ceza beklerken, tutuksuz yargılanacak. Onun tekrar tutuklanmasını istiyorum. Benim kızıma bu kötülüğü yapanın topluma geçme hakkı yok. Başka insanların da canı yanmasın."

Davaya özel vekaletname alarak müdahil olan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) avukatı Neslihan Çil ise cinsel istismar suçunun katalog suçlardan olduğunu ifade ederek, “Kaçma şüphesi, delilleri karartma şüphesi var. Biz çocuğumuzun arkasındayız. Sonuna kadar gerekeni yapacağız. HTS kayıtlarının birbirine uymamasını gerekçe gösteren mahkeme, sanığı tahliye etti. Zaten cinsel istismar suçunu işleyecek kişi bunu planlayarak ve tasarlayarak yapar. Biz ailenin yanındayız. Tutuklanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız