birgün

8° AÇIK

17 yaşındaki Nuray’ın katili Taner Bektaş hakkında ağırlaştırılmış müebbet talebi

Antalya'da eski nişanlısı olduğu öğrenilen 17 yaşındaki Nuray Demir'i öldüren 30 yaşındaki Taner Bektaş'ın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. Mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

KADIN 22.09.2022 18:19
17 yaşındaki Nuray’ın katili Taner Bektaş hakkında ağırlaştırılmış müebbet talebi
Abone Ol google-news

Antalya'da eski nişanlısı tarafından boğularak öldürülen 17 yaşındaki Nuray Demir davasında cumhuriyet savcısı, sanık hakkında 'çocuğun kasten öldürülmesi' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi verilmesini ve hiçbir indirim uygulanmamasını talep etti.

Edinilen bilgilere göre, 18 Mart tarihinde 17 yaşındaki Nuray Demir’i öldüren 30 yaşındaki Taner Bektaş, ‘çocuğun kasten öldürülmesi’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle üçüncü kez hakim karşısına çıktı. 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Taner Bektaş, tutuklu bulunduğu Antalya E Tipi Kapalı Cezaevinden SEGBİS üzerinden katıldı.

HİÇBİR İNDİRİM YAPILMAMASI TALEP EDİLDİ

Cumhuriyet savcısı verdiği mütalaasında, Bektaş’ın ‘çocuğun kasten öldürülmesinden’ ağırlaştırılmış müebbet hapis verilmesini ve hiçbir indirim uygulanmamasını talep etti. Savcılık mütalaasının ardından Bektaş'ın avukatları mütalaaya karşı savunma yapmak için süre talebinde bulundu.

Mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol