birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 08.09.2021 10:25

2 eski milletvekilinin torunu ve kızı evlendi: 1500 kişilik düğünde 2 milyon lira ve 4 kilo altın takıldı

Ankara’da 20. ve 21. Dönem Milletvekili Mustafa Bayram’ın torunu Emin Bayram ve 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya’nın kızı Merve Kaya’nın nikah töreninde, çifte 2 milyon lira nakit paranın yanı sıra 4 kilo altın takıldı.

2 eski milletvekilinin torunu ve kızı evlendi: 1500 kişilik düğünde 2 milyon lira ve 4 kilo altın takıldı

Ankara’da özel bir otelde, 20. ve 21. Dönem Van Milletvekili Mustafa Bayram’ın torunu Emin Bayram ve 20. ve 21. Dönem Doğru Yol Partisi ve 23. Dönem AKP Ardahan Milletvekili Saffet Kaya’nın kızı Merve Kaya için nikah töreni düzenlendi.

Erkek tarafı, gelin alma merasimi için oluşturulan 100 araçlık konvoy ile nikah töreninin yapıldığı otele geldi. Bin 500 davetlinin bulunduğu törende, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, 23. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, eski İçişleri bakanı Efkan Ala ve Abdülkadir Aksu, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız gibi birçok siyasi isim de katıldı.

2-eski-milletvekilinin-torunu-ve-kizi-evlendi-1500-kisilik-dugunde-2-milyon-lira-ve-4-kilo-altin-takildi-919123-1.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un kıydığı nikahta çifte aile cüzdanını eski Meclis Başkanı Köksal Toptan verdi. Çiftin evliliğine, düğüne davet edilmiş 25’i aşkın siyasetçi de tek tek şahit oldu.

İHA'nın aktardığına göre, takı merasiminde davetliler, teker teker yeni evli çifte para ve altın taktı. Gün sonunda görevden alınan eski Edremit Belediye Başkanı ve Ertoşi Aşireti’nin önden gelen ismi Hecer Bayram’ın oğlu Emin Bayram’a 2 milyon lira nakit para, geline ise 4 kilo altın takıldı.

2-eski-milletvekilinin-torunu-ve-kizi-evlendi-1500-kisilik-dugunde-2-milyon-lira-ve-4-kilo-altin-takildi-919124-1.

Saat 19.00’da başlayan nikah töreni gece yarısına kadar devam etti.

BAYRAM AİLESİ SKANDALLARLA TANINIYOR

2019'da hayatını kaybeden eski Milletvekili Mustafa Bayramın adı, vekilliği esnasında Picasso kaçakçılığına dahi karışmış ve kabarık suç dosyası nedeniyle milletvekilliğinin kaldırılması gündeme gelmişti. 2004 yılında üzerine atılı suçlamalar ve davalardan dolayı bir süre Van Kapalı Cezaevinde tutuklu olarak kalmış , 2005 yılında tahliye edilmişti. Milletvekilliği sonrasında da hakkında davalar açılan Bayram, son olarak 2011 yılında karara bağlanan ve "Suç örgütü kurmak ve yönetmek, ihaleye fesat karıştırmak" suçlarından açılan davada diğer çete liderleri olan Haşmet Celil Bilici ve Remzi Şahin ile birlikte yirmi sekizer yıl dörder ay hapis cezası almıştı. Türkiye'de bulunmayan Bayram hakkında yakalama emri çıkartılmıştı.

Oğlu olan eski Edremit Belediye Başkanı Hecer Bayram'da 2004 yılında "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve silahlı isyan çıkarmak" suçlarından dolayı görevden alınmıştı.

Mustafa Bayram 29 Ocak 2019'de ölmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol