birgün

17° AÇIK

DÜNYA 15.01.2020 20:04

2019'da en çok ziyaret edilen müze yine Louvre Müzesi oldu

2019'da en çok ziyaret edilen müze yine Louvre Müzesi oldu

Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre Müzesi, 2019'da 9,6 milyon kişi ile bu yıl yine en çok ziyaret edilen müze oldu. Ancak Louvre'a geçen yıla göre 600 bin daha az ziyaretçi geldi.

Euronews'in haberine göre yaz sezonu boyunca Leonardo da Vinci'nin ünlü Mona Lisa tablosunun bulunduğu bölümün tadilatta olmasının ziyaretçi sayısının düşmesine yol açtığı belirtiliyor. Louvre Müzesi Genel Müdürü Jean-Luc Martinez, yapılan bazı tadilatlardan dolayı haziran, temmuz ve ağustos aylarında geçen yıla göre yüzde 20 daha az ziyaretçi olduğunu ifade etti.

Jean-Luc Martinez, şöyle devam etti, "Biz her şeyden önce kaliteye önem veriyoruz. Şu an bir dönüm noktasındayız, amacımız ziyaretçi sayısını artırmak değil, müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet sunmak" dedi.

Müzeyi ziyaret edenlerin dörtte üçünü yabancılar oluşturdu. ABD'den gelenler ziyaretçilerin yaklaşık 1,5 milyonunu oluştururken, Çinliler ise ziyaretçi sayısında ikinci sırada yer aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız