birgün

3° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 23.11.2020 16:09

2020-KPSS ortaöğretim soru ve cevapları yayımlandı

2020-KPSS Ortaöğretim Sınavı temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.

2020-KPSS ortaöğretim soru ve cevapları yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavı temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandığını açıkladı.

ÖSYM’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sorularının tamamına 10 gün süreyle erişilebileceği bildirildi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

"22 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının yüzde 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Kasım 2020 tarihinde saat 15.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir."

Temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız