birgün

30° AÇIK

23 Haziran seçiminden iki gün önce Öcalan’la görüşen akademisyen görevinden alındı

23 Haziran seçimleri sürecinde Abdullah Öcalan ile görüşen akademisyen Ali Kemal Özcan bölüm başkanlığı görevinden alındı

GÜNCEL 27.11.2019 12:06
23 Haziran seçiminden iki gün önce Öcalan’la görüşen akademisyen görevinden alındı
Abone Ol google-news

23 Haziran’da yapılan İstanbul yerel seçimlerinden iki gün önce özel izinle İmralı Adası’nda giderek PKK Lideri Abdullah Öcalan’la görüşen ve Öcalan’ın yazdığı mektubu kamuoyuna açıklayan Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı görevinden alındı.

Artı Gerçek’ten Fırat Yeşilçınar’a konuşan Ali Kemal Özcan, görevden alındığını şu sözlerle anlattı:

"Resmi gerekçe, izinli olduğum Cuma gününden bir gün önce Elazığ’a giderken mesaiden bir buçuk saat kadar erken ayrılmam. Bununla ilgili soruşturmanın selameti açısından görevden alındığım söyleniyor."

Kararın siyasi olup olmadığı sorusuna yanıt veren Özcan "Kararın siyasi olup olmadığını bilmiyorum. Ama üniversite içerisinde bir şey yapıldıysa bunu da bilmiyorum. Ben de kararı sizin gibi bekliyorum" dedi.

Özcan üniversitede sosyoloji bölümünde akademisyen olarak çalışmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.

NE OLMUŞTU?

Ali Kemal Özcan yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sürecinde İmralı Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’dan mektup getirdiğini iddia etmişti. Özcan’ın getirdiği mektup Kürt oylarının İmamoğlu'na gitmesini engellemeye yönelik olarak değerlendirilmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol